URLآزمایش موفق هواپیما _ هلكوپتر بوئینگ

آزمایش موفق هواپیما _ هلكوپتر بوئینگ

كوتاه كننده لینك: تازه ترین مدل پرنده جدید بوئینگ معروف به عقاب دریایی كه قابلیت های هواپیما و هلیكوپتر را به صورت همزمان در خود دارد، اخیرا یك پرواز آزمایشی موفق را انجام داده است.به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از نیواطلس، عقاب دریایی مقرر است جایگزین هواپیماهای باری پهن بال و دو موتوره C-۲A Greyhound شود كه الان توسط نیروی دریایی ارتش آمریكا به كار می روند.
عقاب دریایی با نام كامل CMV-۲۲B Osprey برای حمل و نقل نظامیان، نامه، تجهیزات لجستیكی و دیگر محموله های دارای اولویت به كار می رود و بعد از برخاستن از ساحل در دریا بر روی ناوهای جنگی فرود می آید.

توانایی برخاستن عمودی به سبك هلیكوپترها یا افقی مانند هواپیماها مزیت مهم این پرنده است كه سبب كاهش مصرف سوخت و افزایش برد عملیاتی می شود. همینطور پس از برخاستن پره های عمودی این پرنده به صورت افقی قرار گرفته و مانند ملخ های هواپیما عمل می كنند.
در این پرنده از دو موتور AE۱۱۰۷C رولز رویس استفاده شده است. حداكثر توان حمل بار عقاب دریایی ۲۷۰۰ كیلوگرم است و چهار خدمه به همراه ۲۳ مسافر را هم می توان در آن جای داد. حداكثر سرعت این پرنده ۴۹۸ كیلومتر در ساعت است و تا ارتفاع ۷۶۲۰ متری صعود می كند. همینطور با یك مرتبه سوخت گیری می توان از آن برای پیمودن مسیری حداكثر ۲۱۵۸ كیلومتری استفاده كد.
نیروی دریایی ارتش آمریكا سفارش تولید ۴۴ دستگاه از پرنده مذكور را صادر كرده و انتظار می رود استفاده از آنها تا سال ۲۰۲۱ آغاز شود.

1398/11/02
22:56:30
5.0 / 5
1639
تگهای خبر: آزمایش , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک