URLپژوهشگران دانشگاه سیدنی :

گاوها در مورد غذا و آب و هوا با یكدیگر صحبت می كنند

گاوها در مورد غذا و آب و هوا با یكدیگر صحبت می كنند

به گزارش كوتاه كننده لینك پژوهشگران ˮدانشگاه سیدنیˮ(University of Sydney) استرالیا در مطالعه اخیرشان دریافته اند گاوها هم درباره غذا و آب و هوا با یكدیگر صحبت می كنند.


به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از ایسنا و به نقل از تك اكسپلوریست، شاید تابحال تصور می كردید صحبت كردن درباره مسائلی چون غذا و آب و هوا كاری است كه تنها انسان ها می توانند انجام دهند اما به تازگی پژوهشگران استرالیایی ادعا كرده اند گاوها هم چنین اند و می توانند با دیگر گاوها درباره اینگونه مسائل صحبت كنند!
گاوهای اهلی بسیار اجتماعی هستند و در هر دو محیط كشاورزی طبیعی و تجاری در گله ها ساكن هستند. در این گله ها آنها توسط صداهایشان با یكدیگر ارتباط برقرار می كنند.
بنابر گزارش ها گاوها با صداهایی كه از خود در می آورند در شرایط مختلف احساسات خویش را بیان می كنند. این توانایی به آنها كمك می نماید تا ارتباط خویش را با گله حفظ كنند و هیجان، برانگیختگی، درگیری یا پریشانی خویش را با گله در بین بگذارند و به شكلی این احساسات را ابراز كنند.
طی این مطالعه، دانشمندان ۳۳۳ نمونه از صدای گاوها را ضبط كردند و آنها را با كمك برنامه های آنالیز صوتی و با كمك دانمشندان فرانسوی و ایتالیایی مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند. بعد از بررسی هایی كه دانشمندان انجام دادند، اعلام كردند كشاورزان می بایست دانش خویش را درباره صدای گاوها ارتقا دهند چونكه این روند می تواند نحوه تعامل آنها با گاوها را هم ارتقا دهد.
"الكساندرا گرین"(Alexandra Green) دانشجوی دكترا در دانشكده علوم محیط زیست دانشگاه سیدنی اظهار داشت: ما طی این مطالعه دریافتیم گاوها با صداهایشان می توانند احساسات و عواطف خویش را بیان كنند. با دانستن این صداها كشاورزان خواهند توانست تا صدای هر حیوان در گله را متوجه شوند و اگر لازم است در بعضی موارد به بعضی حیوانات توجه ای ویژه كنند.
"كمرون كلارك"(Cameron Clark) استاد دانشگاه سیدنی اظهار داشت: تحقیقات الكساندرا گرین واقعا عالی است و مثل این است كه وی در حال توسعه برنامه ای همانند مترجم گوگل(Google translate) برای گاوها است.
گرین در پایان اضافه كرد: پیش از این دریافته بودیم كه گاوها در بعضی موارد با فرزندان خود ارتباط برقرار می كنند اما طی این مطالعه تایید شد كه گاوها نه تنها با فرزندان خود بلكه با كل گله ارتباط برقرار می كنند. این نخستین باری است كه ما توانسته ایم صدا گاوها را تحلیل نماییم تا به این نتیجه برسیم.
یافته های این مطالعه در مجله "Scientific Reports" منتشر گردید.1398/10/30
16:21:42
5.0 / 5
1799
تگهای خبر: گوگل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک