URLدر پژوهش ۲ دانشگاه صورت گرفت؛

بررسی امكان رفع آلودگی هوا با تولید رنگ های جاذب آلودگی

بررسی امكان رفع آلودگی هوا با تولید رنگ های جاذب آلودگی

كوتاه كننده لینك: امكان سنجی رفع آلودگی هوا به وسیله نانو كامپوزیت های پلیمری در صورت تولید رنگ های جاذب آلودگی هوا، در پژوهش مشترك عضو هیئت علمی دانشگاه حكیم سبزواری با اساتید دانشگاه تهران بررسی گردید.به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از وزارت علوم، غلامعلی فرزی با اشاره به اینكه این پژوهش در چارچوب پروژه دكترای دانشجوی مشترك وی با دانشگاه تهران صورت گرفته است گفت: در این پژوهش كه قسمتی از آن در دانشگاه حكیم سبزواری و بخشی در دانشگاه تهران انجام شد بعد از ساخت نانو كامپوزیت پلیمری به صورت هیبرید سه گانه آزمایشات میدانی برای رفع آلودگی های الی از فاز هوا انجام شد.
وی اضافه كرد: در این پژوهش نشان داده شد كه تركیب نانو كامپوزیت پلیمری به صورت هیبرید سه گانه می تواند آلودگی های موجود در فاز سیال را به روش فتوكالیستی تجزیه و به مواد غیرمضر تبدیل كند.
عضو هیئت علمی دانشگاه حكیم سبزواری اظهار داشت: از آنجائیكه این نانو كامپوزیت ها را می توان به صورت رنگ های سازگار با محیط زیست تولید كرد پس امكان استفاده از نتایج این پروژه در كلانشهرها برای رفع آلودگی هوا وجود دارد.
وی تصریح كرد: تیم پژوهشی دانشگاه حكیم سبزواری آمادگی دارد برای تولید رنگ های جاذب آلودگی هوا با سایر دانشگاه ها یا سازمان های محیط زیست همكاری كند.


منبع:

1398/10/10
12:36:39
5.0 / 5
1150
تگهای خبر: آزمایش , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک