URLیكی از مدیران مزدا:

آلایندگی خودرو های برقی از دیزلی بیشتر است!

آلایندگی خودرو های برقی از دیزلی بیشتر است!

كوتاه كننده لینك: یكی از مدیران مزدا با اشاره به فرآیند انرژی بر ساخت باتری های بزرگ برای خودرو های الكتریكی با توان طی مسیر بالا ادعا نمود كه این خودرو ها برای محیط زیست آلایندگی بیشتری نسبت به خودرو های دیزلی دارند.


به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، "كریستین شولتز" مدیر تحقیقات خودروسازی مزدا در اروپا با اشاره به پروسه ساخت باتری های خودرو های الكتریكی ادعا نمود كه یك باطری ۹۵ كیلووات بر ساعتی كه نزدیك كه باطری ای است كه در خودرو مدل S تسلا مشاهده می كنید، از همان ابتدا به سبب داشتن اندازه بزرگتر در پك باطری و استفاده طولانی مدت تر در هنگام رانندگی، به انتشار گازی بیشتری منجر می شود.
شركت مزدا به خوبی آگاه است كه خودرو های برقی هنوز هم تاثیراتی روی كره زمین دارند و بنظر می رسد كه بجای آینده فقط برای زمان حال طراحی شده اند.
یكی از نكات حیرت انگیز نسبت به خودرو مزدا مدل "MX-۳۰" این است كه تنها یك باتری ۳۵.۵ كیلووات ساعتی دارد ولی بگفته "كریستین شولتز"(Christian Schultze) مدیر تحقیقات اروپایی این برند خودروسازی در اروپا، بكارگیری این باطری برای كمك به كره زمین بوده است.
انتظار می رود كه نخستین فروش خودرو تمام برقی "MX-۳۰" اوایل سال ۲۰۲۰ میلادی صورت گیرد.
شركت مزدا معتقد می باشد كه باطری ۳۵.۵ كیلووات ساعتی این خودرو برای مسافت ۱۵۰ مایلی جوابگو است و این میزان برای مشتریان هم كافی است. بدین سان این خودرو دوستدار محیط زیست بشمار می رود.
ولی بنا بگفته "كریستین شولتز"(Christian Schultze) مدیر تحقیقات اروپایی این برند خودروسازی در اروپا، این پك كوچك باطری به اندازه ای است كه می تواند به اندازه خودرو دیزلی "مزدا ۳" می تواند انتشار گاز "دی اكسید كربن"(CO۲) داشته باشد.
خودرو برقی "MX-۳۰" مزدا با یك دفعه شارژ می تواند مسافتی طولانی را طی نماید ولی "كریستین شولتز" اظهار داشت: با وجود اینكه ادعا شده این خودرو دوستدار محیط زیست است، می تواند در مقایسه با خودرو های دیزلی برای محیط زیست اثرات بدتری هم داشته باشد.
كابین داخلی این خوردو همچون خودرو های كوپه كوچك، راحت ولی حدودا جادار طراحی شده است.
كشورهای پیشگام در استفاده از وسایل نقلیه پاك و دوستدار محیط زیست اهتمام دارند با ارائه تسهیلات ویژه و تبلیغات گسترده، مردم و شهروندان خودرا همواره به استفاده و خرید وسایل نقلیه برقی و هیبریدی تشویق و ترغیب كنند. دولت چین اعلام نموده است كه تا سال ۲۰۲۵ میلادی باید حداقل یك دستگاه از پنج دستگاه خودرویی كه در این كشور وجود دارد، برقی و هیبریدی باشد.
منبع:

1398/10/09
21:39:17
5.0 / 5
1160
تگهای خبر: الكتریكی , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک