URLمیكروسكوپ هولوگرافیك تشخیص آسم را در كودكان تسریع می كند

میكروسكوپ هولوگرافیك تشخیص آسم را در كودكان تسریع می كند

به گزارش كوتاه كننده لینك تشخیص بیماری آسم در كودكان كم سن و سال كار ساده ای نیست، اما ابداع یك میكروسكوپ هولوگرافیك در آلمان می تواند این كار را با سهولت و دقت ممكن كند.به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از نیواطلس، روش های استاندارد تشخیص بیماری آسم در مورد كودكان چندان كاربرد ندارند، اما میكروسكوپ هولوگرافیك كه برای تجزیه و تحلیل و بررسی خون به كار می رود می تواند در كمتر از دو ساعت ابتلای كودكان به آسم را تشخیص دهد.
برای تشخیص آسم در كودكان با استفاده از این تلسكوپ، تنها كافیست یك قطره از خون آنها بر روی یك كارتریج ویژه ریخته شود. سپس یك ماده دیگر به این مجموعه اضافه می شود كه واكنش آن با گلبول های سفید خون بر روی سنسورهای میكروسكوپ مذكور ثبت شده و نتیجه نهایی تشخیص داده می شود.
در این میكروسكوپ برای تسریع در تشخیص بیماری آسم از الگوریتم های هوش مصنوعی استفاده شده كه با هر بار مشاهده و بررسی نمونه های خون دقت خویش را می افزایند. همینطور یك نرم افزار كامپیوتری متصل به این میكروسكوپ با تحلیل سرعت حركت سلول های خون دقت تشخیص را زیاد می كند.
محققان می گویند در آینده با استفاده از این روش می توان در عرض كمتر از ۹۰ دقیقه به نتیجه نهایی دست یافت و بیماری آسم را بادقت بالایی پیش بینی نمود.

1398/09/14
21:19:17
5.0 / 5
1483
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک