URLمحل سقوط و بقایای فضاپیمای هندی ها پیدا شد

محل سقوط و بقایای فضاپیمای هندی ها پیدا شد

به گزارش كوتاه كننده لینك دانشمندان و محققان ناسا ماه ها تلاش كردند كه تصاویر به دست آمده از فضاپیمای ˮمدارگرد شناسایی ماهˮ را با یكدیگر تركیب كنند و بقایای به جامانده از فرودگر قمری گمشده هندی ها را در تصویر پیدا كنند.


به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، چندی پیش، سازمان پژوهش های فضایی هند"(ISRO) اعلام نمود كه فرود نخستین فضاپیمای این كشور در نزدیكی قطب كشف نشده جنوب ماه نافرجام مانده است و فرودگر فضاپیمای "چاندرایان -۲ "(Chandrayaan-۲) معروف به "ویكرام"(Vikram) در فاصله ۲.۱ كیلومتری از سطح ماه ارتباط خود با زمین را از دست داده و تماس با كاوشگر چند ثانیه قبل از فرود قطع شده است.
"چاندرایان -۲ " دومین مأموریت "سازمان پژوهش های فضایی هند"(ISRO) به ماه بوده است.
روز گذشته تیم تحقیقاتی پروژه فضاپیمای "مدارگرد شناسایی ماه"، تصاویری را منتشر نمودند كه در تاریخ ۱۱ نوامبر گرفته شده بودند.
این تصاویر نشان داده كه فضاپیمای هندی ها هنگام برخورد با ماه، تغییراتی را در سطح آن بوجود آورده است.
حال كارشناسان حوزه تصویربرداری شواهد این برخورد را در تصاویر پیدا كردند و محل بقایای فضاپیما كه حاصل این برخورد است و مكان خود برخورد را دقیقا پیدا كردند.
بنا بر بیانیه رسمی ناسا، بزرگترین قطعه باقی مانده از این برخورد ۱.۵ متر عرض دارد.
مأموریت بدون سرنشین "چاندرایان -۲ " ۱۴۰ میلیون دلار برای هندی ها هزینه داشت و با هدف فرود بر ماه و مطالعه و بررسی وجود آب در سطح ماه انجام شد.
اگر این مأموریت با موفقیت انجام می شد، هند چهارمین كشوری می شد كه روی ماه یك كاوشگر فرود می آورد.

1398/09/12
22:01:15
5.0 / 5
1005
تگهای خبر: هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک