URLبرای سفر به ماه؛

تصاویر لباس های فضانوردی جدید منتشر گردید

تصاویر لباس های فضانوردی جدید منتشر گردید

كوتاه كننده لینك: ناسا از 2 لباس فضانوردی جدید رونمایی نمود كه فضانوردان در مسافرت به ماه آنرا به تن خواهند كرد. یكی از آنها برای حركت و عملیات در سطح ماه است. این لباس انعطاف پذیری زیادی دارد.


به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از دیلی میل، ناسا از نسل جدید لباس های فضانوردی رونمایی نمود كه در ماموریت آرتمیس استفاده خواهد شد. سازمان فضایی آمریكا از یك لباس فضایی مخصوص فعالیت های خارج از فضاپیما و روی سطح ماه و همین طور از یك لباس مخصوص فضانوردان در مدار زمین رونمایی نمود.
مدلxEMU انعطاف پذیر است و به فضانورد امكان می دهد روی سطح ماه به راحتی حركت نماید. لباس فضانوردی Orion Crew Survival نیز هنگامیكه فضانوردان سوار فضاپیما می شوند یا فرود می آیند، نیز پوشیده می شود. بگفته كارشناسان زنان و مردان فضانوردی كه در ماموریت آرتمیس به ماه سفر می كنند، می توانند با كمك این لباس ها آزادی عمل بیشتری داشته باشند و راحت تر حركت كنند.
لباس فضانوردی xEMU بسیر شبیه لباس های فضانوردی فعلی است و با تكنولوژی های جدید مجهز شده است. فضانوردان می توانند در این لباس خم شوند و وسایلی را بالای سرشان ببرند. هر لباس دارای دستكش مخصوصی است كه هر انگشت دست را می توان در آن حركت داد. علاوه بر تمام این موارد لباس مذكور طوری طراحی شده تا در مقابل دمای بسیار سرد ماه مقاومت كند. این لباس برای فضانوردان زن و مرد مناسب می باشد.
از سوی دیگر لباس فضانوردی Orion Crew Survival بسیار سبك تر است و طوری طراحی شده تا فضانوردان هنگام بلندشدن فضاپیما از زمین و فرود آنرا به تن كنند. این لباس از میزان فشار می كاهد تا از بدن انسان طی پرواز فضایی محافظت كند.منبع:

1398/07/24
23:37:30
5.0 / 5
1122
تگهای خبر: تكنولوژی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک