URLمن نخواهم مرد، تنها تبدیل خواهم شد!

من نخواهم مرد، تنها تبدیل خواهم شد!

به گزارش كوتاه كننده لینك یك دانشمند كه به علت مبتلا شدن به بیماری تحلیل عضلانی در حال مرگ است، تلاش می كند كه به نخستین سایبورگ واقعی جهان تبدیل گردد.


به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، دكتر "پیتر اسكات مورگان"( Peter Scott-Morgan) یك دانشمند ۶۱ ساله و اهل شهر " توركی" در انگلیس است كه دو سال پیش فهمید به بیماری نورون حركتی مبتلا شده است. در آن زمان به اسكات مورگان گفته شد كه تنها یك سال دوام خواهد آورد.
بیماری نورون حركتی به هر یك از پنج اختلالات عصبی می گویند كه بطور انتخابی نورون های حركتی را تحت تأثیر قرار می دهند.
در این بیماری سلول هایی كه كنترل فعالیت عضلانی داوطلبانه همچون صحبت كردن، راه رفتن، بلع و حركت كلی بدن را بر عهده دارند، تحت تاثیر قرار می گیرند. اختلال در آنها موجب افزایش ناتوانی و در نهایت مرگ بیمارمی شود.
ولی پیتر اسكات مورگان بجای اینكه خبر مرگ خودرا بپذیرد، تصمیم گرفت كه انسان بودن را به چالش بكشد و حال می خواهد كه نسخه دوم خودرا بسازد.
وی هم اكنون به تدریج عملكرد بدن خودرا با ماشین ها جایگزین می كند.
در این راستا یك ویلچر برقی، اسكات مورگان را قادر می سازد بنشیند، بایستد و یا دراز بكشد.


او همینطور صدای خودرا در یك كامپیوتر ذخیره كرده است تا بعد از تبدیل شدن به یك سایبورگ از آن صدا استفاده گردد.
در آخرین تغییرات اعمال شده در روند تبدیل شدن پیتر اسكات به یك سایبورگ، یك آواتار كامپیوتری از چهره وی طراحی شده است تا در صورت از كار افتاده عضلات صورت، وی از آن برای نشان دادن حالات مختلف چهره استفاده نماید. این آواتار با هوش مصنوعی كنترل می شود و دقیقا مانند پیتر اسكات مورگان پیش از مبتلاشدن به بیماری است.
وی می تواند دستگاه های مختلف را بوسیله چشم های خود كنترل كند كه از میان آنها می توان به یك تخت خواب اشاره نمود.
مورگان اخیرا در یك عمل جراحی حنجره خودرا برداشته است. این به این معنا است كه صدای خودرا از دست داده است.
دكتر "پیتر اسكات مورگان" هفته گذشته در توئیتر خود نوشت: این آخرین پست من بعنوان نسخه اول پیتر اسكات مورگان است. ما در حال انجام آخرین مراحل پزشكی تبدیل شدن من به یك سایبورگ كامل هستیم.
مورگان اضافه كرد: "من نمی میرم، بلكه تبدیل خواهم شد. من عاشق علم هستم."


وی راجع به تبدیل شدن به یك سایبورگ گفته كه وقتی من از سایبورگ بودن صحبت می كنم، منظورم یك سایبورگ قدیمی نیست. بلكه سایبورگی است كه تمام اندام های پیشرفته انسان را كه ۱۳.۸ میلیارد سال پیش ساخته شده بود، داراست. مقرر است من به نخستین سایبورگ كامل دنیا تبدیل شوم. حدودا همه چیز در مورد من تغییر خواهد كرد، مغز و بدنم.
مورگان همین طور گفته كه ناگفته نماند، تمام رفتارها و تعاملات من با دنیا رباتیك خواهد شد و بطور طبیعی، حواس پنچ گانه من بهبود خواهند یافت. ولی از همه مهم تر، قسمتی از مغز من و تمام شخصیت بیرونی من كاملا مصنوعی و الكترونیكی خواهد شد.
او همینطور گفته كه پیشرفت های من به اینجا ختم نخواهد شد و به مرور زمان افزایش خواهد یافت.
این دانشمند همین طور در حال جست وجوی فناوری ردیابی چشم است كه وی را قادر می سازد تنها با استفاده از چشمان خود چندین كامپیوتر را كنترل كند.
از نكات قابل تامل راجع به نخستین سایبورگ جهان می توان به انجام یك عمل جراحی اشاره نمود كه در نوع خودش برای نخستین بار در جهان انجام می شود و طی آن یك لوله برای تغذیه وی، مستقیما به معده مورگان اضافه شده است.
همین طور یك لوله كاتتر به مثانه وی و یك كیسه كولوستومی مستقیما به روده وی وارد شده است تا به مورگان كمك گردد با هرگونه مشكل احتمالی تغذیه و یا دفع روبرو شود و مستقل باقی بماند.
به رغم خطر فراوانی كه این اعمال جراحی داشته است، مورگان گفته كه دوست دارد "كامیاب شود."1398/07/20
19:40:31
5.0 / 5
1271
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک