URLفناوری شناسایی عابر پیاده در شب درست عمل نمی كند

فناوری شناسایی عابر پیاده در شب درست عمل نمی كند

كوتاه كننده لینك: سیستم های جدید شناسایی عابران پیاده در شب كه اخیرا بر روی برخی خودرو ها نصب می شود از دقت كافی برخوردار نیست و در بیشتر موارد اشخاص را شناسایی نمی نماید.به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از دیجیتال ترندز، بررسی كه در این زمینه توسط انجمن اتومبیل آمریكا صورت گرفته نشان داده است سیستم های مذكور اصلا نمی توانند افرادی را كه در شب از برابر خودرو ها عبور می كنند شناسایی كنند. این سیستم ها همین طور هیچ پیام هشداری را برای رانندگان ارسال نمی كنند.
در برخی موارد سیستم های مذكور اشخاصی را در شب در مقابل خودرو ها شناسایی می كنند، اما قادر به فعال كردن بموقع ترمزها نیستند و پس خطر برخورد با عابران پیاده وجود دارد.
آزمایش مورد اشاره بر روی چهار نوع خودروی مجهز به سیستم شناسایی عابر پیاده در شب صورت گرفته كه عبارتند از شورولت مالیبوی ۲۰۱۹، هوندا آكورد ۲۰۱۹، تویوتا كمری ۲۰۱۹ و خودروی تسلای مدل ۳. هر چهار خودرو مجهز به سیستم ترمز خودكار در شرایط اضطراری و شناسایی عابر پیاده بوده اند، ولی هیچ یك نتوانسته اند عابران پیاده را در شب تشخیص دهند.
نكته مهم این است كه ۷۵ درصد از موارد مرگ و میر عابران پیاده در خیابان ها در شب روی می دهد و سیستم مورد اشاره در سرعت بیشتر از ۵۰كیلومتر در ساعت كاملا ناكارآمد بوده و حتی در صورت طی مسیر با سرعت ۳۰ كیلومتر در ساعت هم احتمال برخورد با عابر پیاده بیشتر از ۸۰ درصد است.
انجمن مذكور به رانندگان آگهی داده كه برای شناسایی عابران پیاده به هیچ وجه به سیستم هوشمند خودروی خود تكیه نكنند و همیشه با دقت محیط اطراف را به خصوص در شب زیر نظر بگیرند.


منبع:

1398/07/13
22:11:37
5.0 / 5
1056
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک