URLتصفیه كننده هوای دایسون فرمالدهید را نابود می كند

تصفیه كننده هوای دایسون فرمالدهید را نابود می كند

به گزارش كوتاه كننده لینك شركت ˮدایسونˮ اخیرا یك تصفیه كننده هوا ساخته است كه ˮفرمالدهیدˮ را كه آلاینده ای است كه باعث سوزش و التهاب چشم ها، بینی و گلو می شود، از بین می برد.


به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، شاید ندانیم كه "فرمالدهید"(formaldehyde) می تواند یكی از آلاینده های فراوان در خانه ما باشد كه سبب تحریك و سوزش چشم، بینی و گلو می شود.
دستگاه های تصفیه هوای كنونی این تركیب را با استفاده از ذغال فعال از محیط خارج می كنند، اما این فرایند تنها می تواند فرمالدهید را به دام بیاندازد و ازاین رو فیلترها باید جایگزین شوند.
اما شركت دایسون(Dyson) راهی برای نابودی مداوم این آلاینده در تصفیه كننده های جدید خود معروف به "Pure Cryptomic" پیدا كرده است. این تصفیه كننده ها در دو مدل دارای فن و مدل دارای فن و بخاری تولید شده است كه به ترتیب 650 دلار و 750 دلار قیمت دارند.
مانند برج های تصفیه دایسون معروف به "Pure Cool" كه سال قبل رونمایی شدند، دستگاه های "Pure Cryptomic" هم می توانند آلاینده های موجود در هوا را در خانه شناسایی و حبس كنند و حتی بدون دمیدن هوا هم می توانند این كار را انجام دهند.
یك پنل LCD روی این دستگاه های جدید، ذرات و گازهای آلاینده را به كاربر نشان داده است و همینطور عمر فیلتر و زمان احتیاج به تعویض فیلتر را نشان داده است.
به قول دایسون، فیلتر تركیبی مورد استفاده در این دستگاه ها 99.95 درصد ذرات و "تركیبات آلی فرار (VOC)" را به دام می اندازد. اما آنچه جدید است پنل فناوری جدیدی است كه فرمالدهید را در سطح مولكولی به مقادیر كم آب و كربن دی اكسید تبدیل می كند.


فرمالدهید از چیزهایی مانند رنگ، رنگ جلا، خوشبو كننده هوا، شوینده های خانگی و حتی مواردی مانند اسباب بازی ها حاصل می شود.
سازمان حفاظت محیط زیست جهانی اخطار می دهد كه فرمالدهید نه تنها سبب تحریك پوست، چشم ها، بینی و گلو می شود بلكه قرار گرفتن در معرض مقادیر زیادی از آن امكان دارد سبب مبتلا شدن به بعضی از انواع سرطان ها شود.
فناوری این تصفیه كننده از مواد معدنی Cryptomelane بعنوان كاتالیزور واكنش شیمیایی استفاده می نماید كه نام سیستم هم از همین گرفته شده است.
گیر انداختن فرمالدهید با عنایت به ذرات بسیار كوچك آن دشوار است. فیلتر جدید Cryptomic كه برای نابودی فرمالدهید طراحی شده است، هیچگاه نیازی به تعویض ندارد.
جدای از فناوری نابودی فرمالدئید، این دستگاه های جدید دارای خیلی از خصوصیت های مشابه با سایر دستگاه های تصفیه دایسون هستند.
اگر پوست، چشم یا بینی شما در خانه تحریك می شود و احساس سوزش و التهاب می كنید، به خصوص اگر در محیط كارتان فرمالدهید زیاد است، باید به فكر تهیه یك تصفیه كننده نابودگر فرمالدهید باشید.
فرمالدهید كه نام علمی آن متانال است، گازی با بوی تند و زننده است و كوچك ترین آلدهید به شمار می آید. فرمالدهید به آسانی از سوخت ناقص تركیب های كربن دار به دست می آید و در دود حاصل از آتش سوزی جنگل ها و دود خودرو ها هم یافت می شود.
فرمالدهید از اكسایش متانول در دمای ۵۰۰ درجه سانتی گراد با استفاده از نقره بعنوان كاتالیزگر بدست می آید. مقادیر اندك فرمالدهید در فرآیندهای متابولیك پسماندها در خیلی از جانوران زنده هم ایجاد می شود. از فرمالدهید برای نگهداری نمونه های جانوری استفاده می شود.1398/07/09
14:34:19
5.0 / 5
1170
تگهای خبر: تولید , سیستم , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک