URLبا تلاش پژوهشگران آمریكایی صورت می گیرد

پیش گیری از تصادفات با ردیابی چشم راننده

پیش گیری از تصادفات با ردیابی چشم راننده

كوتاه كننده لینك: پژوهشگران آمریكایی قصد دارند برای كاهش تصادفات رانندگی، اپلیكیشن هایی عرضه كنند كه واكنش چشم راننده را نسبت به تصادف بررسی می كنند.


به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از ایسنا و به نقل از ساینس دیلی، با پیشرفت های اخیر در زمینه فناوری های مربوط به ایمنی وسایل نقلیه، امكان بیشتری برای رانندگی ایمن وجود دارد. پژوهشگران "دانشگاه میزوری"(MU) آمریكا اهتمام دارند دو اپلیكیشن جدید مبتنی بر فناوری ردیابی چشم عرضه كنند كه می توانند به رانندگی ایمن كمك كنند.

هشدار جلوگیری از برخورد
شاید روزی بررسی تغییرات چشم راننده به خصوص مردمك ها، هنگام واكنش نسبت به آگهی جلوگیری از برخورد با یك وسیله نقلیه دیگر بتواند به دانشمندان در طراحی سیستم های ایمن تر كمك نماید.
"جانگ هیامپ كیم"(Jung Hyup Kim)، استادیار دانشكده مهندسی دانشگاه میزوری اظهار داشت: دریافت آگهی جلوگیری از برخورد می تواند به از بین رفتن تمركز رانندگان و بروز تصادف منجر شود و ما احساس می نماییم كه این موضوع، یكی از عوامل موثر در تصادف های ناشی از حواس پرتی است. برای پیش گیری از بروز این گونه مشكلات، دو راه ارتباطی بین راننده و وسیله نقلیه وجود دارد. اگر راننده مراقب تصادف احتمالی باشد، لزوما نیازی نیست كه وسیله نقلیه نسبت به آن آگاه شود اما اگر آگهی توسط وسیله نقلیه صورت بگیرد، امكان دارد به حواس پرتی راننده و بروز تصادف بیانجامد.
كیم و "ژیائونان یانگ"(Xiaonan Yang)، دانشجوی دانشگاه میزوری، تغییرات مردمك چشم افراد را در واكنش با آگهی جلوگیری از برخورد با وسیله نقلیه مورد بررسی قرار دادند. آنها باور دارند كه داده های به دست آمده، برای آغاز مرحله بعدی ابداع مدل ارتباطی كافی هستند.ارزیابی تصادفات از دید راننده
امكان دارد كه مردمك چشم یك شخص بتواند به دانشمندان كمك نماید تا تصادفات ناشی از حواس پرتی را كاهش دهند. پژوهشگران با استفاده از یك شبیه ساز رانندگی توانستند رفتار فیزیكی راننده را در زمان واقعی و با تمركز بر چشمان راننده هنگام بروز تصادف، ارزیابی كنند.
كیم اضافه كرد: ما در این بررسی متوجه شدیم كه اندازه مردمك چشمان شخص، بر طبق واكنش رفتاری نسبت به شدت تصادف تغییر می كند. ما حالا می خواهیم با كمك این داده ها، الگوهای متداول را پیدا نماییم و مدلی برای آزمایش كاهش تصادفات رانندگی ارائه دهیم.
منبع:

1398/07/03
19:59:37
5.0 / 5
1200
تگهای خبر: آزمایش , سیستم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک