URLتشخیص نوع زوال عقل از روی راه رفتن افراد!

تشخیص نوع زوال عقل از روی راه رفتن افراد!

كوتاه كننده لینك: پژوهشگران ˮدانشگاه نیوكاسلˮ انگلستان در مطالعه اخیرشان ادعا كرده اند كه می توانند نوع زوال عقل یك فرد را از روی راه رفتن وی دریابند.


به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، پژوهشگران انگلیسی در مطالعه اخیر خود اظهار كرده اند می توانند نوع زوال عقل افراد را تنها از روی راه رفتن آنها متوجه شوند.
زوال عقل یا دمانس(dementia) اختلال مزمن و گاهی حاد فرایندهای روانی به سبب بیماری عضوی مغز است كه با تغییر شخصیت و نئاندرتال شدن و موقعیت ناشناسی و اختلال در حافظه و داوری و اندیشه همراه می باشد. شایع ترین نوع دمانس، زوال عقل سالخوردگی یا بیماری آلزایمر است.
پژوهشگران دانشگاه نیوكاسل دریافتند كه نوع راه رفتن افراد مبتلا به "زوال عقل با اجسام لویی"(Lewy body dementia) با افراد مبتلا به آلزایمر تفاوت هایی دارد.
زوال عقل با اجسام لویی نوعی از زوال عقل است كه ارتباط نزدیكی با بیماری پاركینسون دارد. خاصیت بافتی این بیماری، وجود اجسام لویی است. اجسام لویی دسته هایی از پروتئین های "آلفاسینوكلئین" و "یوبیكویتین" در نورون ها هستند كه در بافت شناسی مغز بعد از مرگ، قابل شناسایی هستند. حدود ۱۰۰ هزار نفر در انگلستان به این بیماری مبتلا هستند اما تعداد افراد مبتلا به بیماری آلزایمر كه شایع ترین نوع دمانس است حدود ۵۰۰ هزار نفر است.
این مطالعه كه توسط پژوهشگران دانشگاه نیوكاسل انگلستان انجام شد نشان داده است نوع راه رفتن افراد مبتلا به "زوال عقل با اجسام لویی" با افراد مبتلا به آلزایمر متفاوت می باشد و بگفته پژوهشگران نوع و زمان هر گام در آنها متفاوت می باشد و راه رفتن آنها نامتقارن است و این مساله خطر زمین خوردن آنها را بیشتر می كند.
این تحقیق بدان مدلول است كه پزشكان برای نخستین بار می توانند با تجزیه و تحلیل نحوه راه رفتن افراد مبتلا به زوال عقل، نوع زوال عقل آنها را تشخیص دهند.
طی این مطالعه پژوهشگران نوع راه رفتن ۱۱۰ فرد را بررسی كردند كه در این میان ۲۹ فرد مسن بدون علایم زوال عقل، ۳۶ نفر مبتلا به آلزایمر و ۴۵ نفر مبتلا به زوال عقل با اجسام لویی بودند.
آنها دریافتند كه مبتلایان به زوال با اجسام لویی از الگوی پیاده روی منحصر به فرد برخوردار می باشند و با تجزیه و تحلیل راه رفتن افراد می توان تا حدود ۶۰ درصد نوع زوال عقل آنها را بطور دقیق تشخیص داد.
دكتر "ریونا مك آردل"(Ríona McArdle)، پژوهشگر ارشد این مطالعه گت: نوع راه رفتن افراد می تواند نشانگر تغییرات فكری و حافظه آنها باشد كه این مساله نیز نمایانگر مشكلات مغزی مانند زوال عقل است.
تشخیص صحیح اینكه هر فرد به چه نوع زوال عقلی مبتلا است به پزشكان امكان می دهد كه در اسرع وقت مناسب ترین درمان را برای بیماران انجام دهند.
نتایج حاصل از این مطالعه بسیار هیجان انگیز است برای اینكه نشان داده است كه راه رفتن می تواند یك ابزار تشخیصی مفید برای تشخیص زوال عقل باشد.
یافته های این مطالعه در مجله "Alzheimer's & Dementia" منتشر گردید.
منبع:

1398/07/01
19:22:11
5.0 / 5
1064
تگهای خبر: ابزار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک