URLتاكسی های رباتیك ویمو اولین مأموریت خویش را با موفقیت انجام دادند

تاكسی های رباتیك ویمو اولین مأموریت خویش را با موفقیت انجام دادند

به گزارش كوتاه كننده لینك تاكسی های رباتیك شركت ˮویموˮ موفق شدند در اولین ماه آزمایش خود، حمل و نقل مسافران را با موفقیت انجام دهند.


به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از ایسنا و به نقل از تك كرانچ، شركت "ویمو"(Waymo) در اولین ماه از اجرای برنامه آزمایشی تاكسی های رباتیك خود معروف به "روبوتاكسی"(robotaxi) در كالیفرنیا، موفق شد ۶۲۹۹ مسافر را به مقصد برساند. این برنامه آزمایشی نشان داده است كه ویمو، منابع، كاركنان و وسایل نقلیه مناسب را برای سفر به صورت خودران در اختیار دارد و می تواند آزمایش فناوری خویش را در شهرهای گوناگون ادامه دهد.
داده های ویمو و گزارش شركت هایی كه مجوز "كمیسیون خدمات عمومی كالیفرنیا"(CPUC) در ارتباط هستند، نشان می دهند كه چه مواردی برای وسایل نقلیه خودران تجاری مورد نیاز هستند و این خودرو ها چگونه باید در شهرها به كار گرفته شوند.
برنامه آزمایشی ویمو هنوز عمومی نشده است. در این برنامه، كارمندان شركت های ویمو و "آلفابت"(Alphabet) می توانند از تاكسی های خودران استفاده كنند. برنامه آزمایشی روبوتاكسی های ویمو هم اكنون، در شهرهایی مانند مانتین ویو، پالو آلتو، سانی ویل، كوپرتینو، لس آلتوس و لوس آلتوس هیلز در حال اجراست.

وسایل نقلیه خودران و كمیسیون خدمات عمومی كالیفرنیا
كمیسیون خدمات عمومی كالیفرنیا در ماه مه سال ۲۰۱۸ دو برنامه آزمایشی را برای حمل و نقل مسافران با وسایل نقلیه خودران تایید نمود.
اولین برنامه، به شركت های مربوطه امكان داد تا وسایل نقلیه خودران را با پیروی از قوانین مشخصی مورد استفاده قرار دهند. این شركت ها موظف شدند تا ایمنی راننده ای كه برای احتیاط در خودرو قرار دارد، تامین كنند و داده های مشخصی را گزارش دهند.
برنامه دوم، خدمات حمل و نقل مسافر بدون استفاده از راننده است اما هنوز هیچ شركتی موفق نشده مجوز این برنامه را دریافت كند.
برنامه های وابسته به كمیسیون خدمات عمومی كالیفرنیا، با برنامه های "دپارتمان وسایل نقلیه موتوری"(DMV) كالیفرنیا متفاوت است. دپارتمان وسایل نقلیه موتوری كالیفرنیا، مجوز آزمایش وسایل نقلیه خودران را در جاده های عمومی و با حضور یك راننده صادر می كند. این سازمان در سال ۲۰۱۴، ۶۳ مجوز را برای آزمایش وسایل نقلیه خودران صادر كرد. شركت هایی كه مایل هستند در برنامه كمیسیون خدمات عمومی كالیفرنیا شركت نمایند، باید ابتدا مجوز برنامه آزمایشی دپارتمان وسایل نقلیه موتوری را به دست آورند.
دپارتمان وسایل نقلیه موتوری كالیفرنیا در سال ۲۰۱۸، قوانینی را برای آزمایش وسایل نقلیه خودران در جاده ها تصویب كرد و فقط شركت ویمو موفق شده مجوز این برنامه آزمایشی را از این سازمان دریافت كند.1398/06/26
22:56:15
5.0 / 5
1111
تگهای خبر: آزمایش , خدمات , ربات , رباتیك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک