URLدبیر ستاد توسعه زیست فناوری:

درمان بیماران دیگر كشورها با داروهای زیستی ایرانی سرعت گرفت

درمان بیماران دیگر كشورها با داروهای زیستی ایرانی سرعت گرفت

به گزارش كوتاه كننده لینك دبیر ستاد توسعه زیست فناوری با تاكید بر اینكه داروهای زیستی ایرانی به دروازه های جهانی رسیده است، اظهار داشت: درمان بیماران دیگر كشورها با داروهای زیستی ایرانی سرعت گرفته است.به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مصطفی قانعی در نشست ستاد علم و فناوری دبیرخانه شورای انقلاب فرهنگی بر كسب رتبه نخست شركت های دانش بنیان زیستی در میان دیگر شركت ها، اظهار داشت: ۵۰ درصد درآمد شركت های دانش بنیان و۶۰ درصد صادرات دانش بنیان كشور مربوط به حوزه زیست فناوری است. این مساله نشان داده است ایران در این عرصه رشد بسیار خوبی داشته است.
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری اضافه كرد: ایران در حوزه بیوتكنولوژی به خصوص در زمینه پزشكی رشد خوبی داشته و به مرحله ای رسیدیم كه علاوه بر تامین نیازهای داخل، مبادرت به صادرات داروهای بیوتكنولوژی به خارج از كشور می نماییم.
وی روسیه، عراق، سوریه، پاكستان، مالزی و تركیه را مهم ترین مشتری های داروهای زیستی ایرانی دانست و اظهار داشت: انتقال دانش بیوتكنولوژی این داروها به كشور آرژانتین نیز در حال شكل گیری است.
قانعی اشاره كرد: حداقل یك میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار ارزش تولیدات محصولات بیوتكنولوژی كشور است كه امیدواریم با برنامه ریزی مناسب این رقم افزایش یابد.
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در ادامه اشاره كرد: صنعت زیست فناوری صنعتی ارزش آفرین است و توجه به تمام زوایای آن راهگشای توسعه اقتصادی می باشد. بطور مثال در این عرصه بخش های مختلفی چون جلبك، كشاورزی زیستی، سوخت های زیستی و غیره هم وجود دارد كه توسعه آنها می تواند به رونق اقتصادی در كشور منجر شود.


منبع:

1398/06/21
20:37:03
5.0 / 5
1182
تگهای خبر: تكنولوژی , تولید , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک