URLبا تلاش پژوهشگران دانشگاه استنفورد صورت می گیرد

صرفه جویی در مصرف آب با شیر آب هوشمند

صرفه جویی در مصرف آب با شیر آب هوشمند

به گزارش كوتاه كننده لینك پژوهشگران ˮدانشگاه استنفوردˮ، یك شیر آب هوشمند ابداع نموده اند كه می تواند خویش را بر مبنای اولویت های كاربر تنظیم كند.


به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از ایسنا و به نقل از وب سایت رسمی دانشگاه استنفورد، آزمایشی كه با شیر آب هوشمند انجام شده، نشان داده است كه این ابزار می تواند میزان استفاده از آب را كم كند.
"ویلیام جو" (William Jou)، فارغ التحصیل مهندسی مكانیك "دانشگاه استنفورد" (Stanford University)، در ابتدا یك سینك هوشمند ابداع كرد تا كمك آن، میزان آب مصرفی را كم كند و سپس آنرا برای سازگاری با شیوه های گوناگون شست و شو مورد بررسی قرار داد. با این حال، هنوز شیر آبی وجود نداشت كه برای این سینك مناسب باشد؛ در نتیجه جو و همكارانش، ابداع خلاقانه دیگری هم عرضه دادند. آنها یك شیر آب هوشمند ابداع كردند كه می تواند به صورت خودكار بر مبنای اولویت كاربر تنظیم شود.
سینك و شیر آب هوشمند طوری طراحی شده اند كه می توانند با تنظیم مصرف آب بر مبنای عادت كاربر، میزان آب مصرفی مورد نیاز را كاهش دهند.
"ارین مكدونالد" (Erin MacDonald)، استادیار مهندسی مكانیك دانشگاه استنفورد و از نویسندگان این پژوهش اظهار داشت: مقایسه سینك ظرفشویی با وسایل دیگر خانه، نشان داده است كه این محصول نسبت به وسایلی مانند یخچال، به اندازه كافی به روزرسانی نشده است. شاید تغییرات كوچكی در آن صورت گرفته باشند اما هیچ كدام به اندازه ای نیستند كه تحول قابل ملاحظه ای در آن ایجاد كنند.
جو و همكارانش در آزمایش خود، از شركت كنندگان خواستند تا ظرف ها را سه بار بشویند. جو، دما و جریان آب سینك را هنگام ظرف شستن كنترل می كرد.
نتایج این آزمایش نشان داد كه میزان آب مصرف شده، ۲۶ درصد كمتر از میزان آبی است كه برای شستن ظرف در سینك های معمولی به كار می رود.
"سامانتا بیولیو" (Samantha Beaulieu)، از نویسندگان این پژوهش اظهار داشت: هدف ما این است كه تنظیمات سینك و شیر آب، با عنایت به عادت ها و اولویت های كاربران صورت گیرند و به صرفه جویی در مصرف آب كمك كنند.
پژوهشگران باور دارند كه سینك بیمارستان ها و هتل ها در آینده می توانند با اولویت های كارمندان در شستن دست تنظیم شوند. با كمك این فناوری، ادارات و خانه ها برای صرفه جویی در مصرف آب، با یكدیگر رقابت خواهند داشت.1398/06/01
13:29:13
5.0 / 5
1087
تگهای خبر: آزمایش , ابزار , سایت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک