URLچگونه سن و آلودگی صوتی بر فرآیند پردازش صدا در مغز تاثیر می گذارند؟

چگونه سن و آلودگی صوتی بر فرآیند پردازش صدا در مغز تاثیر می گذارند؟

به گزارش كوتاه كننده لینك پژوهشگران انجمن علوم و اعصاب امریكا در مطالعه اخیرشان اظهار كرده اند كاهش شنوایی ناشی از سر و صدا و كاهش شنوایی ناشی از پیری تاثیر متفاوتی بر پردازش صدا در مغز دارند. آنها پیشنهاد داده اند كه هر نوع از این نقص در شنوایی باید درمان خاص خویش را داشته باشند.


به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از ایسنا، طی هفته اخیر خبری منتشر گردید كه در آن گفته شده بود دانشمندان دانشكده پزشكی "دانشگاه هاروارد" و "بیمارستان كودكان بوستون" موفق به توسعه ابزار ویرایش ژن شده اند كه مانع از ناشنوایی در موش ها شده است؛ اما طی این مطالعه جدید پژوهشگران انجمن علوم و اعصاب امریكا ادعا كرده اند دو عامل سن و صدا تأثیر متفاوتی بر پروسه پردازش صدا در مغز دارند كه می بایست برای هر كدام از آنها درمان های ویژه ای توسعه داده شوند.
آنها دریافتند ناشنوایی ناشی از سن و ناشنوایی ناشی از سر و صدا دو نوع متفاوت می باشد كه هر كدام باید درمان خاصی داشته باشد.
طی این مطالعه كه به رهبری "مایكل هینز" (Michael Heinz) و "كنث هنری" (Kenneth Henry) انجام شد، آنها آزمایشاتی برای درك تأثیر صدا و سن بر ناشنوایی یك گونه از موش ها به نام "چینچیلا" (chinchilla) مبتلا به ناشنوایی ناشی از سر و صدا انجام دادند.
پژوهشگران دریافتند چینچیلاهای مبتلا به ناشنوایی ناشی از سر و صدا به سبب لطمه شدیدی كه به اعصاب شنوایی آنها وارد شده، حساسیت خودرا نسبت به صدا از دست داده اند و چینچیلاهای مبتلا به ناشنوایی خفیف ناشی از سرو صدا كه سن آنها بالا رفته بود نیز در پردازش صوتی مشكل داشتند.
پژوهشگران افزودند: پزشكان می بایست تفاوت این دو نوع ناشنوایی را از هم تشخیص داده و درمان های متفاوتی را بر هر كدام اعمال كنند.
یافته های این مطالعه در مجله" JNeurosci" منتشر گردید.1398/04/20
14:25:38
5.0 / 5
1192
تگهای خبر: آزمایش , ابزار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک