URLشركت های دانش بنیان خدمات مورد نیاز را به صندوق نوآوری اعلام كنند

شركت های دانش بنیان خدمات مورد نیاز را به صندوق نوآوری اعلام كنند

به گزارش كوتاه كننده لینك رئیس صندوق نوآوری و شكوفایی اظهار داشت: شركت های دانش بنیان می توانند خدمات مورد نیاز خویش را به صندوق منعكس كنند.به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از صندوق نوآوری و شكوفایی، دكتر علی وحدت در نشست با شركت های دانش بنیان پیشگام فعال در حوزه معدن، متالوژی و فولاد، صندوق نوآوری و شكوفایی را یك سازمان جوان خواند كه عمر كوتاهی از فعالیت آن سپری شده است و اظهار داشت: به علت اهمیت شركت های دانش بنیان بزرگ، خط ویژه ای در صندوق برای آنها در نظر گرفته ایم تا از این طریق بتوانیم نیازهایشان را رفع نماییم.
وی با اشاره به اینكه به بیان ساده تر ما منطبق بر نیازهای آنها سرویس های عرضه خدمات را تعریف می نماییم، بیان كرد: از همین رو شركت های كوچك را به سمت صندوق های پژوهش و فناوری كه هم اكنون نزدیك به ۲۰ صندوق فعال می باشند، هدایت كرده ایم.
رفع نیاز شركت های دانش بنیان یكی از اساسی ترین مأموریت های صندوق است
وحدت، نبود سرویس های موازی را امری ضروری دانست و اظهار داشت: در حوزه مأموریت با شركت های بزرگ، به دنبال تعریف سرویس های موازی نیستیم، به این مفهوم كه تلاش داریم دریابیم كه در كنار حیات مالی شركت ها، ما چه نقشی می توانیم داشته باشیم؟ از همین رو برخی سرویس ها را تصحیح و برخی را تسریع كردیم، چون كه رفع نیاز شركت های دانش بنیان یكی از اساسی ترین مأموریت های صندوق نوآوری و شكوفایی است.
رئیس صندوق نوآوری و شكوفایی در ادامه با اشاره به تسهیلات و خدمات این صندوق به شركت های بزرگ دانش بنیان، اظهار داشت: بحث اول مربوط به ضمانت نامه هاست كه باید یك سرویس با دسترسی بسیار آسان و سهل باشد.
وی با اشاره به همكاری شبكه بانكی برای عرضه خدمات ضمانت نامه به شركت های دانش بنیان اظهار داشت: زمانی كه بخش خصوصی طرف قرارداد شركت هاست، ضمانت نامه های صادر شده از جانب بانك ها، می تواند مورد استفاده قرار گیرد كه همان ضمانت نامه بانكی معمول است. یكی از اقدامات اساسی، در این زمینه استقرار چندین بانك در ساختمان صندوق نوآوری و شكوفایی برای سهولت كار و رفع نیازهای شركت های بزرگ است.
وحدت خاطرنشان كرد: برای ضمانت نامه بانكی نیاز است تا یك مرتبه حد اعتباری شركت ها برای صندوق مشخص شود. تعیین حد اعتباری صندوق با حد اعتباری بانك ها تفاوت زیادی دارد. دلیل آن هم این است كه صندوق نوآوری سوابق فنی شركت ها را به شكل جدی مورد بررسی قرار می دهد. این نوع ضمانت نامه ها معمولاً یك روزه صادر می شوند.
وی سرویس لیزینگ را از دیگر خدمات صندوق نوآوری و شكوفایی به شركت های بزرگ دانش بنیان عنوان نمود و اظهار داشت: اگر شركت های بزرگ تعامل مناسبی با ما داشته باشند، این سرویس ابزار خوبی برای تحریك تقاضاست، چون كه اگر محصول با یك بسته مالی همراه شود، می تواند جذابیت آنرا برای خریدار چند برابر كند.
رئیس صندوق نوآوری و شكوفایی تسهیلات نمونه سازی را هم بعنوان یكی دیگر از خدمات این صندوق برشمرد و اظهار داشت: گاهی نمی توانیم به بخش تحقیق و توسعه كمك نماییم، بنابراین به آنها تسهیلات نمونه سازی می دهیم. در شركت های بزرگ ما به صورت قرض الحسنه برای هزینه هایی كه در بخش تحقیق و توسعه دارند، خدمات عرضه می دهیم. این سرویس عملاً به تحقیق و توسعه شركت های بزرگ كمك می نماید.
وی افزود: خدمت دیگر سرمایه در گردش است كه بانك ها به سه صورت یك ساله، دو ساله و سه ساله با نرخ سود متفاوت عرضه می دهند كه در صورت معرفی ما به بانك، آنها اجبار به پرداخت دارند و ما ورود فنی به این درخواست ها نخواهیم داشت. علاوه بر این، تسهیلات دیگری هم برای خرید، ساخت و یا توسعه دفتر یا محل كارخانه و كارگاه در نظر گرفته ایم كه شركت ها در صورت تمایل می توانند از آن استفاده كنند.
شركت های دانش بنیان خدمات مورد نیاز خویش را به صندوق منعكس كنند
وحدت در خطاب به شركت های دانش بنیان اظهار داشت: چنانچه خدمتی دیگر مدنظر شركت های دانش بنیان است می توانند آنرا به ما منعكس كنند چون كه ما به دنبال تعامل دو سویه با شركت های دانش بنیان و فناور هستیم. در این عرصه فرض ما بر این است كه ما با حدود كمتر از ۵۰۰ شركت دانش بنیان بزرگ روبه رو هستیم، بنابراین اساس كار ما بر این است كه نیاز این ۵۰۰ شركت را به صورت تك تك بررسی نموده و آنها را رفع نماییم. تمام این اقدامات زمان می برد و همان گونه كه می دانید، اصلاح فرهنگ یك سازمان هم كار راحتی نیست اما تمام پرسنل صندوق نوآوری و شكوفایی تمام تلاش خویش را برای تحقق این مهم به كار می برند.

1398/03/29
15:05:38
5.0 / 5
1282
تگهای خبر: ابزار , خدمات , سرویس , شبكه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک