URLنیروی هوایی آمریكا چندین موشك را با لیزر منهدم كرد

نیروی هوایی آمریكا چندین موشك را با لیزر منهدم كرد

كوتاه كننده لینك نیروی هوایی آمریكا چندین موشك را با لیزر منهدم كرد


به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، در این راستا نیروی هوایی این كشور توانست با موفقیت "نشانگر لیزری پرانرژی دفاعی"(SHiELD) را كه از نوع جنگ افزارهای انرژی هدایت شده است برای ساقط كردن چندین موشك پرتاب شده به هوا آزمایش كند.
جنگ افزار انرژی هدایت شده به سامانه ای گفته می شود كه بدون به كارگیری پرتابه، انرژی را به سمت هدف می تاباند تا اثر موردنظر را اعمال نماید.
با وجود این كه این دستگاه لیزری عجیب در زمین قرار دارد، فناوری تكمیل شده آن باید به اندازه ای قابلیت حمل و سختی داشته باشد كه بتوان از آن روی هواپیما بهره برد.
گفتنی است آمریكا به این زودی ها قادر به استفاده از این تكنولوژی بر فراز آسمان نخواهد بود.
انتظار می رود كه نخستین استفاده از این دستگاه لیزری تا سال ۲۰۲۱ انجام نشود و همینطور مدت زمانی طول بكشد كه این سیستم به تجهیزات نیروی هوایی آمریكا راه یابد.
نیروی هوایی ایالات متحده آمریكا وعده داده كه اگر این فناوری به درستی كار كند، می تواند تأثیر قابل توجهی در هواپیماهای جنگی داشته باشد.
می توان گفت حداقل در ابتدای امر این لیزر یك سلاح تهاجمی نخواهد بود و در عوض می تواند برای شلیك به موشك ها (موشك های هوا به هوا و موشك های زمین به هوا) مورد استفاده قرار گیرد.
اگر چیزی در كار دستگاه اختلال وارد نكند، می تواند به صورت مؤثری حملات موشكی را نابود كند و آسمان را به كنترل خود درآورد.

1398/02/16
15:22:27
5.0 / 5
1147
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک