URLشناسایی سلول های سرطانی بدون نیاز به نمونه برداری

شناسایی سلول های سرطانی بدون نیاز به نمونه برداری

كوتاه كننده لینك: محققان آمریكایی دستگاهی پوشیدنی تولید كرده اند كه می تواند تومورهای سرطانی را تشخیص دهد.


به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از ایسنا و به نقل از مدگجت، با اینكه تومورها سبب ایجاد سرطان می شوند ولی می توان از آنها بعنوان نشانگرهای زیستی برای سرطان های خطرناك بهره برد.
در این راستا محققان دانشگاه "میشیگان" دستگاهی پوشیدنی تولید كرده اند كه می تواند بطور مداوم خون را برای مشاهده سلول های تومور مورد بررسی قرار دهد تا متخصصان لطمه شناسی بوسیله آن به بازرسی خون بپردازند.
"دنیل فه هایز" محقق اصلی پروژه از دانشگاه میشیگان اظهار كرد، اصولاً هیچ بیماری دوست ندارد آزمایش "بافت برداری " یا "بیوپسی"( biopsy) انجام دهد.
وی افزود: بدین سبب اگر ما بتوانیم از خون افراد مبتلا به سرطان به اندازه كافی سلول سرطانی استخراج نماییم، می توانیم از آنها برای درك زیستی تومورها و مراقبت مستقیم از بیماران استفاده نمائیم.
این فرِآیند دلیلی است كه ما این پروژه را انجام داده ایم.
بافت برداری یا بیوپسی كه به آن تكه برداری و نمونه برداری باز می گویند، یك آزمایش پزشكی است كه معمولاً توسط یك جراح یا متخصص رادیولوژی انجام می شود و شامل برداشتن نمونه ای از سلول ها یا بافت ها جهت بررسی وجود یك بیماری یا تعیین وسعت آن است. بافت برداشته شده معمولاً توسط متخصص لطمه شناسی زیر میكروسكوپ بررسی می شود، اما می تواند به شكل شیمیایی باز تجزیه و تحلیل شود.
معمولاً دریافت سلول های تومور به سبب كم بودن آنها امری دشوار است. روش محققان دانشگاه میشیگان در این پروژه این است كه از بیمار نمونه خون دریافت می كنند و دستگاه ساخت آنها كه بسیار حساس است، تومورها را شناسایی می كند.
این دستگاه می تواند به مدتی طولانی دوام داشته باشد و در عرض ۲۰ دقیقه آزمایش خون را انجام داده و تومورها را شناسایی كند.
گفتنی است این دستگاه در بدن سگ ها مورد آزمایش قرار گرفت.1398/01/14
23:27:41
5.0 / 5
1276
تگهای خبر: آزمایش
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک