URLمعرفی دانشمندان موفق مركز پروازهای فضایی گادرد

زنانی كه در سپهر علوم فضایی جهان همچون ستاره ها می درخشند

زنانی كه در سپهر علوم فضایی جهان همچون ستاره ها می درخشند

كوتاه كننده لینك: مركز پروازهای فضایی ˮگادردˮ(Goddard) در شبكه اجتماعی خود به معرفی زنان قدرتمندی كه در این مركز حضور دارند پرداخته است.


به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از ایسنا، زنان در سراسر جهان در عرصه های مختلفی درخشیده و همچنان می درخشند و با كارهای بزرگی كه انجام می دهند به تكامل و پیشرفت بشر كمك عظیمی می كنند.
در این مطلب می خواهیم پنج زن فعال در عرصه فضا را كه در "مركز پروازهای فضایی گادرد" ایالات متحده آمریكا مشغول به كار هستند معرفی نماییم.
مركز سفرهای فضایی "گادرد" یكی از مراكز ناسا است كه در واشنگتن دی. سی. گرین بلت، مریلند، ایالات متحده آمریكا قرار دارد. این مركز در تاریخ اول مارس ۱۹۵۹ به منظور پیشگام شدن در نیروی پیشران موشك های نوین به وجود آمد.

۱. "یاری كولادو وگا "


"یاری كولادو وگا "(Yari Collado-Vega) یك پژوهشگر علوم فضایی است. وی فارغ التحصیل رشته فیزیك نظری از دانشگاه مایاگوئز پورتوریكو است. وگا در سال ۲۰۰۳ بعنوان كارآموز كار خودرا در بخش فیزیك فضایی گادرد شروع كرد. وی در مركز فضایی گادرد با استفاده از داده های ماهواره ها و مدلهای كامپیوتری به مطالعه اینكه چگونه بادهای خورشیدی با فضا و میدان مغناطیسی ارتباط برقرار می كند، می پردازد.

۲." محموده سلطان"


"محموده سلطان"(Mahmooda Sultana) دانشمند بنگلادشی است كه در سال ۲۰۱۰ به مركز فضایی گادرد پیوست. او دارای مدرك كارشناسی مهندسی شیمی از دانشگاه كالیفرنیای جنوبی و مدرك دكترای مهندسی شیمی از مؤسسه فناوری ماساچوست است.
وی به مطالعه درباره موضوعاتی نظیر گرافن، نانومواد، سامانه میكرو الكترومكانیكی و حسگرها علاقه دارد. سیستم های میكرو الكترومكانیكی(MEMS: Microelectromechanical systems) فناوری سیستم های بسیار كوچك در ابعاد میكرومتر است.
محموده سلطان، یك سنسور چاپ ۳ بعدی در ابعاد ۲ در ۳ اینچ مبتنی بر نانومواد برای كشف غلظت جزئی گازها و بخار، فشار جو و دما توسعه داده است.

۳. "لولا فاتویینبو"


دكتر "لولا فاتویینبو" (Lola Fatoyinbo) دانشمند اكوسیستم است. وی موفق به تهیه اولین نقشه جهانی از مانگروهای ساحلی آفریقا شد. كرنا یا مانگرو (mangroves) جامعه گیاهی شامل درختان و بوته هایی است كه در زیستگاه های آبرفتی و آب شور ساحلی مناطق گرمسیری و زیر گرمسیری می رویند. كلمه مانگرو اسم مركبی است معرف اكوسیستم خاص در مناطق استوایی، حاصل از تجمع بسیار ویژه ای از گیاهان و جانوران در سواحل پست خورها، دلتاها، بركه ها و سواحل دریاها و در عین حال نشانگر و معرف درختان و درختچه های این گونه اكوسیستم ها باز می باشد. این گیاهان در گروه گیاهان شوره زی قرار دارند.

۴. "نانسی آبل"


"نانسی آبل" (Nancy Abell) دستیار مدیر مركز فضایی گادرد است. وی دارای مدرك كارشناسی و كارشناسی ارشد رشته مدیریت اجرایی كسب و كار از دانشگاه مریلند در كالج پارك است. نانسی آبل ابتدا به عوان كارآموز فعالیت خودرا در این مركز آغاز نمود اما حالا سپس سال ها تلاش و فعالیت وی مدیر یكی از بخش ها در مركز فضایی گادرد است.

۵. "چیكا بارنز تامسون"


"چیكا بارنز تامسون"(Chikia Barnes-Thompson) سال ۲۰۱۱ به مركز پرواز فضایی گادرد پیوست. وی دارای مدرك مدیریت اجرایی كسب و كار از دانشگاه مریلند است. تامسون معاون مدیر پروژه منابع تلسكوپ فضایی هابل است. او یك تیم را كه بر تمام مسائل مالی مأموریت های تاریخی نظارت می كنند رهبری می كند. علاوه بر مدیریت تیم خود، وی مسئولیت های دیگری مانند كنترل و تجزیه و تحلیل سیستم های تجاری پروژه ها و همین طور ادغام منابع با تمام جنبه های مأموریت است.1398/01/01
10:56:32
5.0 / 5
1298
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک