URLبانك فولیكول مو مشكل ریزش مو را حل خواهد نمود

بانك فولیكول مو مشكل ریزش مو را حل خواهد نمود

به گزارش كوتاه كننده لینك یك شركت انگلیسی اعلام نموده كه در آینده خواهیم توانست فولیكول های مو را در غالب یك بانك نگهداری نماییم.


به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، اگر این بانك ایجاد شود، میلیون ها انسان قادر خواهند بود فولیكول های مو خویش را داشته باشند. فولیكول های مو كه از پوست سر گرفته می شوند و به منبع ذخیره سازی انتقال می یابند.
محققان این شركت انگلیسی امیدوارند كه این روش را از سال آتی آغاز كنند.
فولیكول مو یك دستگاه پوستی در پستانداران است كه تولیدكننده مو است. تولید مو در چند فاز یا مرحله انجام می گیرد، كه شامل رشد، توقف و آرام گیری است.
سلول های ساقه مسئول تولید مو هستند. شكل فولیكول مو بر روی شكل مو و بافت و مشخصات فردی مو تأثیر می گذارد.
در این روش سلول های داخل فولیكول مو در آزمایشگاه چند برابر خواهند شد و زمانی كه فرد صاحب فولیكول آغاز به ریزش مو كرد، سلول های وی به پوست سرش تزریق می شود و رشد مو را زیاد می كند.
به نظر می آید كه این كار برای نخستین بار در جهان است و توسط شركت انگلیسی "HairClone" صورت می گیرد.
با این وجود باید اظهار داشت كه احتمالاً جهت استفاده از این بانك فولیكول چندین روش نیاز است كه هر كدام هم چندین هزار پوند قیمت خواهند داشت.
"بسام فارجو"(Bessam Farjo) مدیر پزشكی شركت "HairClone" اظهار كرد، هدف ما این است كه درمانی برای جوانسازی موها و و نهایتاً بازسازی مو به دست آوریم.
وی ادامه داد، این سیستم پزشكان را قادر خواهد نمود كه در هر زمان به فولیكول های موی بیماران دسترسی داشته باشند.
فارجو افزود، هنوز هیچ منبع دیگری برای ذخیره سازی فولیكول های مو وجود ندارد.
این در شرایطی است كه تابحال گروههای تحقیقاتی دیگری هم در تلاش بوده اند كه به ذخیره سازی فولیكول های مو بپردازند ولی مشكل اینجاست كه زمانی كه فولیكول های موی انسان كشت داده می شوند، ساختار خویش را از دست می دهند.


شركت "HairClone" امیدوار است كه مجوزهای مربوطه را گرفته و از هفته های آتی مشاوره با بیماران را آغاز كند.
روش شركت HairClone از این حیث متفاوت می باشد كه در فولیكول مو از سلول های منحصر به فرد استفاده می نماید.
این سلول های منحصر به فرد "پستانك غشایی" نام دارند. پستانك ساختار بزرگی در پایهٔ فولیكول مو است كه عمدتاً به شكل یك بافت هم بند و حلقهٔ مویرگی ایجاد می شود.
فولیكول های مو بعد از جمع آوری، در دمای منفی ۱۵۰ درجه سانتی گراد نگهداری می شوند.
دكتر فارجو سفارش كرده كه بهتر است افراد به محض اینكه گرفتار ریزش مو شدند برای ذخیره سازی فولیكول ها موی سر خود اقدام نمایند و امكان دارد این اتفاق در دهه ۲۰ یا ۳۰ زندگی رخ دهد.
شركت HairClone می خواهد در ابتدا هزینه ۲ هزار و ۵۰۰ پوندی از مشتریان دریافت كند و هزینه ذخیره سازی سالیانه فولیكول ها را هم ۱۰۰ پوند تعیین كرده است.

1397/12/10
20:15:43
5.0 / 5
1213
تگهای خبر: آزمایش , سیستم , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک