URLبا قابلیت طراحی انسان؛

اولین ربات هنرمند ساخته شد

اولین ربات هنرمند ساخته شد

كوتاه كننده لینك: یك شركت انگلیسی ادعا می كند اولین ربات هنرمند دنیا را ساخته كه به وسیله هوش مصنوعی و میكروتراشه ای كه در چشمانش تعبیه شده، طراحی بسیار واقعی از افراد رسم می كند.به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از دیلی میل، یك شركت مهندسی هنر در انگلیس ادعا می كند اولین ربات هوش مصنوعی دنیا را ابداع كرده كه می تواند با كمك میكروتراشه ای كه در چشمانش تعبیه شده، افراد را طراحی كند.
این ربات به نام Ai-Da می تواند با كمك هوش مصنوعی و مدادی كه در بازوی رباتیك آن قرارداده مدلی را طراحی كند كه جلوی او فیگور گرفته است.

Ai-Da به وسیله الگوریتم هایی فعال شده كه خاصیت های انسانی را پردازش می كنند و به ربات كمك می كنند تا پرتره ای بسیار واقعی از مدل طراحی و رنگ آمیزی كند.
«آیدان ملر» طراح و ناظر مراحل نهایی ساخت این ربات در شركت Engineered Arts امیداوار است Ai-Da بزودی سخن گفتن را آغاز كند.
ربات مذكور با الهام از «آدا لاولیس»، اولین زن برنامه نویس كامپیوتر در جهان، نام گذاری شده است و «ملر» ادعا می كند تابه حال رباتی با این توانایی ساخته نشده است.

شركت Engineered Arts ربات هایی با ظاهری بسیار واقعی و قابل قبول برای حوزه های ارتباطات، سرگرمی و تحقیقات می سازد. در آوریل ۲۰۱۸ میلادی این شركت رباتی ابداع كرد تا سریال تلویزیونی Westworld را تبلیغ كند.
«ملر» در این باره می گوید: ما Ai-Da را معرفی می نماییم كه اولین ربات انسان نمای هنرمند دنیا است. این ربات هنر خلق می كند.
در حال حاضر بخش های مختلف اسكلت رباتیك Ai-Da از هم جدا شده اند اما حركات آن بسیار طبیعی هستند.
دوربین ها هر چشم ربات خاصیت های انسانی را شناسایی می كند. Ai-Da می تواند با فرد ارتباط چشمی برخورد كند و با چشم حركات او را در سراسر اتاق رصد كند.
استادان و دانشجویان دوره فوق دكترا در دانشگاه آكسفورد و گلداسمیت برنامه های رایانشی و طراحی خلاق Ai-Da را برای انجام كارهای هنری فراهم نموده اند. دانشجویان دانشگاه لیدز باز بازوی بیونیك با قابلیت طراحی را برای این ربات طراحی و برنامه ریزی كرده اند.

ربات مذكور پوستی بسیار طبیعی دارد كه از جنس سیلیكون ساخته شده است. دندان ها و لثه های آن با پرینتر سه بعدی ساخته شده اند.
قرار است اولین نمایشگاه این ربات در ماه می در دانشگاه آكسفورد رونمایی شود. در نمایشگاه علاوه بر طراحی های ربات، آثار هنری دو بعدی و سه بعدی كه روی پلاستیك، نقره و برنز اجرا شده اند نمایش داده می شوند. ربات به وسیله هوش مصنوعی این آثار را می سازد.

1397/11/23
13:43:20
5.0 / 5
1279
تگهای خبر: ربات , رباتیك , شركت , كامپیوتر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک