URLنمایشگاه CES ۲۰۱۹

فناوری تهیه آب شرب در خودرو

فناوری تهیه آب شرب در خودرو

كوتاه كننده لینك: فناوری جدیدی كه در نمایشگاه CES امسال عرضه شد، می تواند آب شرب را در هر زمان برای راننده و سرنشینان فراهم آورد.به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از ایسنا و به نقل از گیزمگ، اگر در هنگام رانندگی تشنه باشید، بزودی می توانید آب شرب را كه توسط یك سیستم تعبیه شده در خودرو تولید می شود، بیاشامید.

این سیستم همین طور می تواند آب لازم برای شستشو یا تمیز نگه داشتن حسگرهای خودرو و تمیز كردن قطعات موتور را فراهم آورد.

این سیستم موسوم به AWG هوای خارج از خودرو را به یك ژنراتور اتمسفریك آب می فرستد. گرد و غبار و آلاینده های این هوا فیلتر شده و سپس از راه مبدل حرارتی و سیستم خنك كننده هدایت میگردد و موجب احداث رطوبت در هوا میگردد تا با تراكم، به آب مایع تبدیل گردد.

این آب از راه یك سیستم تصفیه چند مرحله ای جمع آوری و تهیه می شود، به علاوه این كه مواد معدنی باز برای بخشیدن طعم تازه و سالم آب به آن اضافه میگردد.

آب تصفیه شده در یك مخزن ذخیره میگردد و هنگامی كه راننده تشنه شود، تنها كافی است تا شیر تعبیه شده در جلوی كنسول را فشار دهد.

طبق گفته شركت سازنده(Watergen)، این سیستم علاوه بر این اجازه می دهد تا وسایل نقلیه از راه تصفیه، خنك سازی و گرفتن رطوبت هوا بهتر عمل كنند.

این شركت هم اكنون به دنبال خودروسازانی است كه امكان دارد به خرید این سیستم علاقه مند باشند و از آن در خودروهای خود بعنوان تجهیزات استفاده كنند.

در حال حاضر صحبتی از اینكه این سیستم توانایی چه میزان تولید آب را دارد، نشده است. همین طور قیمت و زمانی كه این سیستم در خودروها تعبیه می شود، معین نمی باشد.
1397/10/20
13:29:23
5.0 / 5
1613
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک