URLسازمان فضایی هند كارنامه سال ۲۰۱۸ و برنامه سال ۲۰۱۹ را اعلام نمود

سازمان فضایی هند كارنامه سال ۲۰۱۸ و برنامه سال ۲۰۱۹ را اعلام نمود

كوتاه كننده لینك: سازمان فضایی هند(ایسرو) طی اعلامیه ای به طور خلاصه نتایج فعالیت های خود در سال ۲۰۱۸ و طرح های سال ۲۰۱۹ این سازمان را اعلام نمود.


به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از ایسنا؛ در اطلاعیه این سازمان آمده است كه هند در سال قبل میلادی توانست برنامه های خویش را به پیش ببرد و گام های مهمی بردارد. بنا به قول كایلاساوادیو سیوان رئیس ایسرو، فعالیت مناسب این سازمان سبب شد دولت هند، سطح بالایی از اعتماد را به آن پیدا كرد كه تأیید برنامه های آتی آنرا به دنبال داشت. این سازمان ۱۶ فعالیت مختلف داشته كه همچون می توان به دو پرتاب موفق موشك جی.اس.ال.وی اشاره نمود. این موشك تابحال سیزده پرتاب داشته نخستین آن در سال ۲۰۰۱ و آخرین بار در ۱۹ دسامبر سال ۲۰۱۸ بود.
از دیگر موفقیت های سال قبل هند، پرتاب ماهواره های جی ست ۱۱ و ۲۹ به فضا را می توان نام برد. جی ست۱۱ ماهواره مخابراتی هند است كه ۴۰ فرستنده در فركانس های Ku و باند Ka با توانایی ۱۶ گیگابایت بر ثانیه دارد و با وزن ۵۸۵۴ كیلوگرم سنگین ترین ماهواره هند به حساب می آید. در ابتدا قرار بود ماهواره در ماه مه سال ۲۰۱۸ پرتاب شود اما به علت مشكلات بازنگری، این كار به تاخیر افتاد و سرانجام ۴ دسامبر ۲۰۱۸، با موشك آریان-۵ از گویان راهی مدار زمین شد.


جی ست ۲۹ هم یك ماهواره ارتباطی با توان بالا با هدف عرضه پهنای باند سرعت بالا در مناطق روستایی است و مناطق زیادی همچون جامو و كشمیر و شمال شرقی هند را تحت پوشش برنامه دیجیتال قرار می دهد. این ماهواره با وزن ۳۴۲۳ كیلوگرم سنگین ترین ماهواره ای به حساب می آید كه تابحال با یك موشك هندی راهی مدار شده است.
ایسرو در سال قبل میلادی موفق به آزمایش سامانه نجات اضطراری سفینه سرنشین دار شد همینطور اجازه یافت تا موشك های كلاس سبك اس.اس.ال.وی را توسعه دهد. در این سال همینطور ایسرو بر روی فضاپیمای قابل استفاده مجدد را ادامه داد. ایسرو در این سال توانست مشتری محصولات و خدمات خویش را از ۲۹ كشور به ۳۲ كشور افزایش دهد.
براساس اطلاعیه ایسرو، این سازمان در سال پیش رو، ۱۴ پرتاب، در مدار قرار دادن ۱۷ ماهواره را در برنامه های خود پیش بینی كرده است كه همچون می توان به اعزام مهنورد چاندرایان-۲ اشاره نمود. ایسرو همینطور توسعه و فعالیت بر روی ناو سرنشین دار خود به اسم گاگانییان را به طور جدی ادامه خواهد داد.1397/10/15
13:55:34
5.0 / 5
1317
تگهای خبر: آزمایش , دیجیتال , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک