URLرئیس صندوق نوآوری خبر داد:

عرضه تسهیلات مالی برای قرارداد بین دانش بنیانها و كارفرمایان

عرضه تسهیلات مالی برای قرارداد بین دانش بنیانها و كارفرمایان

به گزارش كوتاه كننده لینك رئیس صندوق نوآوری و شكوفایی اظهار داشت: صندوق در تعامل با وزارت علوم آمادگی دارد با اعطای تسهیلات تا سقف ۷۰درصد، رقم قرارداد بین شركت های دانش بنیان حاضر در نمایشگاه و كارفرمایان را عهده دار باشد.به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از مهر، علی وحدت در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی در جمع خبرنگاران تصریح كرد: این نمایشگاه از این نظر كه توجه جدی به مبحث بازار دارد الگوی مناسبی در سالهای اخیر در حوزه شركتهای دانش بنیان است.
وی با اشاره به تغییر درخواست شركتهای دانش بنیان اظهار داشت: در ابتدای راه مشكلات شركتهای دانش بنیان مالی و ساختاری مدیریتی بود ولی امروزه عمده مشكلات این شركتها تامین بازار است به این معنا كه محصولات شركتها نیاز به بازار دارند.
رئیس صندوق نوآوری و شكوفایی، عدم اعتماد خریداران به محصولات تولید داخل را از چالش شركتها دانش دانست و اظهار داشت: در بعضی موارد مشتریان این محصولات، نهادها و شركتهای دولتی هستند از این رو این نمایشگاه الگویی برای توسعه بازار محصولات دانش بنیان داخلی است.
وی هدف از حضور در این نمایشگاه را ورود همه جانبه به بخش های نوآوری نام برد و اظهار داشت: برای این منظور اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان تسهیلات لیزینگی خریداران بخش خصوصی در نظرگرفته شده كه این قابل افزایش است.
وحدت تصریح كرد: در این زمینه محدودیتی از نظر اعتبارات نداریم و این تسهیلات در چارچوب لیزینگ در اختیار خریداران قرار داده می شود.
رئیس صندوق نوآوری و شكوفایی افزود: قرار بر این است كه صندوق برای اعطای تسهیلات با استفاده از عامل های مالی مانند صندوق توسعه فناوری نانو، مبادرت به اعطای تسهیلات لیزینگی كند.
وی بیان كرد: نخستین گام را با صندوق توسعه فناوری نانو آغاز كردیم و بعنوان عامل صندوق نوآوری و شكوفایی تسهیلات لازم به خریداران اعطا می گردد.
وحدت با اشاره به همكاری با وزارت علوم درزمینه اعطای گرنت فناوری به طرح های فناورانه اظهار داشت: صندوق در تعامل با وزارت علوم آمادگی دارد با اعطای تسهیلات تا سقف ۷۰ درصد، رقم قرارداد بین شركت های دانش بنیان حاضر در نمایشگاه و كارفرمایان را با سود كمتر از ۱۱ درصد تامین مالی عهده دار باشد.
رئیس صندوق نوآوری و شكوفایی با اشاره به سیاست های این صندوق در زمینه پشتیبانی از تحقیقات دانشگاهی و پژوهشگاهی اضافه كرد: ما برنامه جدی با وزارت علوم در این زمینه شروع كردیم كه در این راستا مقرر است وزارت علوم مراكز وابسته به خویش را معرفی نماید تا بتوانیم برای تحقیقات انجام شده، برنامه های عملیاتی تدوین نماییم.
به گفته وی، وزارت علوم برای توسعه فناوری سرمایه گزاری نموده و به دنبال این نیستیم كه از تحقیقات حمایت نماییم و قرار شد برنامه های پژوهشی اجرا شده در دانشگاهها كه به تولید محصول نزدیك هستند را به شركتهای دانش بنیان متصل نماییم تا بتوانیم تسهیلات صندوق را به آنها اختصاص دهیم.

1397/10/03
18:52:30
5.0 / 5
1534
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان كوتاه كننده لینك
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک