URLعرضه افزودنی نانو برای كاهش آلودگی خودروهای دیزلی

عرضه افزودنی نانو برای كاهش آلودگی خودروهای دیزلی

به گزارش كوتاه كننده لینك محققان در یك شركت دانش بنیان نانوافزودنی به بازار عرضه نموده اند كه می تواند آلایندگی خودروهای دیزلی را به شدت كم كند.به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، برپایه اطلاعات انتشار یافته، بیشتر از ۷۸ درصد آلودگی هوا مربوط به خودروهای دیزلی است. این در شرایطی است كه در روزهایی كه میزان آلودگی هوا از حد مجاز فراتر می رود، بیشترین محدودیت گریبان خودروهای بنزینی را می گیرد. از این رو باید راهكاری برای حل مشكل آلودگی خودروهای دیزلی ارائه نمود.
طی سال های اخیر، نصب فیلتر در این خودروها به منظور كاهش آلودگی انجام شده است. البته هنوز مشكل آلودگی هوا و نقش خودروهای دیزلی در بروز این چالش زیست محیطی پابرجا می باشد.
یك شركت دانش بنیاننوعی نانوافزودنی برای كاهش آلودگی خودروهای دیزلی عرضه كرده است. محمد ابراهیم نجاتیان، از كارشناسان این شركت اظهار داشت: در این شركت افزودنی پایه سوختی تولید كردیم كه برای سوخت های دیزلی و همینطور سوخت های سنگین تر از دیزل نظیر مازوت قابل استفاده می باشد. این افزودنی سوخت می تواند سهم آلایندگی هوا را برای خودروهای دیزلی كم كند.
نجاتیان درباره مزیت های این فناوری و توسعه بازار این محصول اضافه كرد: یكی از مزیت های این فناوری مقدار مصرف آن است، به صورتی كه نسبت افزودن آن به سوخت یك به هزار است؛ ازاین رو مقدار كمی از این افزودنی می تواند برای حجم زیادی از سوخت دیزل كافی باشد. همینطور این افزودنی باعث كاهش مصرف سوخت دیزل می گردد. این مزیت در كنار عملكرد بالا و قیمت كم سبب شده تا این محصول برای بازار صادرات جذاب باشد، به صورتی كه رایزنی هایی با شركت های تركیه ای و چینی انجام شده تا این محصول به این كشورها صادر شود.
نجاتیان اظهار داشت: امیدواریم با معرفی بهتر این محصول، استفاده از این نوع افزودنی ها در خودروهای داخلی افزایش یابد تا علاوه بر كاهش مصرف سوخت دیزل، سهم آلودگی خودروهای دیزلی هم كاهش پیدا كند. با عنایت به این كه خودروهای دیزلی زیادی در بخش حمل و نقل عمومی شهری مورد استفاده قرار می گیرند، به كارگیری این افزودنی در آنها، بخصوص در اتوبوس های درون شهری می تواند به كاهش آلودگی كمك شایانی كند.

1397/09/30
14:16:04
5.0 / 5
1039
تگهای خبر: شركت , فناوری , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک