URLبا طراحی سیستم هدف گیری؛

تكنولوژی جدید لیزری ارتباط ماهواره ها با زمین را تسهیل می كند

تكنولوژی جدید لیزری ارتباط ماهواره ها با زمین را تسهیل می كند

به گزارش كوتاه كننده لینك پژوهشگران دانشگاه ام آی تی، در حال طراحی یك سیستم هدف گیری جدید هستند كه به ماهواره های موسوم به كیوب ست امكان می دهد از لیزر برای ارتباطات پهن باند با زمین استفاده كنند.


به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از نیواطلس، این سیستم هدف گیری لیزری جدید از یك روش پرتوافشانی جهت دار برای انتقال متمركز داده ها استفاده می نماید و بنابراین «تاسواره ها» با استفاده از روش مذكور می توانند حجم زیادی داده را بدون نیاز به استفاده از آنتن های سنگین یا هدر دادن سوخت منتقل كنند.
تاسواره ها به دلیل هزینه ساخت پایین و ابعاد كوچك محبوبیت زیادی در جهان دارند و خیلی از فعالیت های علمی، تجاری و نظامی در فضا با استفاده از آنها انجام می گردد. اما انتقال حجم زیادی از داده ها با استفاده از آنها با دقت بالا یكی از چالش های استفاده از آنها بوده كه بدین شیوه برطرف خواهد شد.
تا به حال باوجود همه تلاش های انجام شده هیچ روش جایگزین مناسبی برای كنار گذاشتن آنتن های بزرگ یافت نشده بود. این آنتن ها هم تنها برای ارسال داده هایی به اندازه نمایش چند عكس ظرفیت داشتند. روش لیزری علاوه بر سرعت و ظرفیت بیشتر، دقت بالاتری هم دارد و كاملا مقرون به صرفه تلقی می گردد.
البته با عنایت به ابعاد كوچك تاسواره ها هنوز باید تغییراتی بر روی شیوه طراحی آنها صورت گیرد تا به كارگیری روش مذكور با حداكثر كیفیت صورت بگیرد. قبل از این آزمایش سیستم مورد اشاره در شرایط آزمایشگاهی و از فاصله ۴۰۰ كیلومتری با موفقیت صورت گرفته است.

1397/09/25
14:31:38
5.0 / 5
1119
تگهای خبر: آزمایش , سیستم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک