URLاتوبوس خودرانی كه با شرایط اقلیمی مختلف سازگار استبعلاوهتصاویر

اتوبوس خودرانی كه با شرایط اقلیمی مختلف سازگار استبعلاوهتصاویر

كوتاه كننده لینك: دو شركت ژاپنی و فنلاندی قصد دارند با همكاری یكدیگر، نوعی اتوبوس خودران عرضه كنند كه با همه شرایط اقلیمی سازگار باشد.


به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از ایسنا و به نقل از گیزمگ، شركت ژاپنی "موجی"(Muji) می خواهد با شركت فنلاندی "سنسبل4"(Sensible 4) در ساخت یك اتوبوس خودران همكاری كند.
این اتوبوس خودران موسوم به "گاچا"(Gacha)، طوری طراحی شده كه بتواند با شرایط محیطی متفاوت سازگار باشد.
هم اكنون فناوری وسایل نقلیه خودران، با وجود ابداع كشتی ها و بالگردهایی كه به صورت خودكار هدایت می شوند، در اوج خود قرار دارد اما شاید اولین آزمایش ها و كاربردهای این فناوری در جهان واقعی، با ابداع اتوبوس خودران محقق شود.


باآنكه برای چندین سال شاهد آزمایش های گوناگون اتوبوس های خودران بوده ایم اما خیلی از این وسایل نقلیه، با شرایط ناملایم اقلیمی سازگار نیستند. به همین دلیل، شركت سنسبل4 می خواهد سیستم خودكار گاچا را طوری طراحی كند كه در آب و هوای ناملایم هم عملكرد ایمن داشته باشد.
"هری سانتامالا"(Harri Santamala)، مدیر عامل سنسبل4 اظهار داشت: هدف ما ابداع اتوبوسی است كه در حمل و نقل روزانه شركت داشته باشد. خودروهای خودران معمولا تا زمانی كه عملكرد سیستم آنها در همه شرایط آب و هوایی تضمین نشود، نمی توانند به مسیرهای اصلی حمل و نقل وارد شوند.


این شركت بعد از آزمایش سیستم های خودران خود در منطقه لاپلند فنلاند، به گروه طراحان شركت موجی پیوسته تا یك اتوبوس خودران عرضه نماید. آزمایش این اتوبوس، در سال 2019 در شهرهای فنلاند صورت خواهد گرفت و انتظار می رود در سال 2020 آماده ورود به ناوگان تجاری باشد.
این اتوبوس كوچك می تواند 16 مسافر را در خود جای دهد كه برای 10 نفر از آنها، جای نشستن وجود دارد و شش نفر هم باید بایستند.
در بیانیه شركت های سازنده آمده است: هدف ما از ابداع این اتوبوس، مرتفع ساختن مشكلات روزمره ای است كه مردم و جوامع با آن روبه رو هستند.
رونمایی عمومی از گاچا، در مارس سال 2019 صورت خواهد گرفت.1397/08/14
13:27:10
5.0 / 5
1329
تگهای خبر: آزمایش , سیستم , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک