URLصندوق حمایت از پژوهشگران اعلام كرد؛

پشتیبانی از ثبت بین المللی ۱۰ اختراع ایرانی

پشتیبانی از ثبت بین المللی ۱۰ اختراع ایرانی

كوتاه كننده لینك: صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی در تازه ترین جلسه خود پشتیبانی از ثبت بین المللی ۱۰ اختراع ایرانی را تصویب كرد.به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، حقوق مالكیت فكری یكی از زیر ساخت هایی است كه می تواند ضامن موفقیت اقتصادی و فناوری شود و عاملی است كه شكوفایی اندیشه های خلاق انسانی و توسعه تحقیقات حوزه علم و فناوری را به دنبال دارد.
با توجه به اهمیت مبحث كارگروه ثبت اختراع صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی هر ماه درخواست های ارسالی ثبت اختراع محققان كشور را بررسی می كند.
در آخرین جلسه این كارگروه ۲۰ درخواست بررسی گردید كه از این تعداد ۱۰ اختراع برای حمایت تایید شد. علوم پایه، مكانیك، برق و مخابرات، شیمی، محیط زیست و انرژی و كشاورزی بعضی از موضوعات این اختراعات هستند.
ثبت یك اختراع فرآیند مهمی است پژوهشگر و مخترع پس از ثبت اختراع دستاوردهای تحقیقاتی، هم می توانند خود به طور مستقیم این فناوری ها را تبدیل به محصول به بازار عرضه نماید یا با فروش امتیاز بهره برداری از اختراع با استفاده از قراردادهای انتقال فناوری به شركت های دیگر، هزینه های تحقیقات را جبران كرده و سود قابل ملاحظه ای را به دست آورند.

1397/07/02
16:00:05
5.0 / 5
1305
تگهای خبر: شركت , فناوری , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک