URLپژوهشگران موسسه ویس دانشگاه هاروارد توسعه دادند

اسكلت پوشیدنی مبتنی بر پارچهبعلاوهتصاویر

اسكلت پوشیدنی مبتنی بر پارچهبعلاوهتصاویر

كوتاه كننده لینك اسكلت پوشیدنی مبتنی بر پارچه+تصاویر


به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از ایسنا و به نقل از گیزمگ، اما اكنون پژوهشگران با تلاش های بسیار اسكلت پوشیدنی را توسعه داده اند تا كاربران بتوانند به صورت روزمره از آن استفاده كنند.
گروهی از دانشمندان "موسسه ویس دانشگاه هاروارد"(Harvard's Wyss Institute) ربات پوشیدنی را توسعه داده اند كه به جای داشتن اجزای سخت مبتنی بر الیاف نرم است و هنگام حركت كاربر هم به صورت خودكار سطح خویش را تغییر می دهد.
آنچه كه این ربات پوشیدنی را از سایر فناوری های پوشیدنی متمایز می كند، طراحی مبتنی بر پارچه و فرم آن است.


این پژوهش توسط "كانر والش"(Connor Walsh) مهندس مكانیك و مهندس پزشكی رهبری شده است. با اسكلت پوشیدنی مذكور كاربران به راحتی می توانند حركت كنند. همینطور این اسكلت بیرونی یك ابزار سبك تحرك برای افراد معلول هم به حساب می آید.
در این محصول پوشیدنی، اجزا پارچه ای نرم در اطراف كمر، ران و پاها بسته شده و سپس به یك سیستم حركتی كه در درون كوله پشتی تعبیه شده است، قلاب و متصل می گردد. این كار سبب می گردد تا هنگام راه رفتن فشار تنها به یك ناحیه از بدن كاربر وار نشود.
"دیوید پری"(David Perry) یكی از مهندسان این پژوهش اظهار داشت: در این اسكلت پوشیدنی ما تلاش كردیم تا یك محصول قابل پوشش راحت كه بسیار سبك است و عملكرد قوی هم دارد را توسعه دهیم.


همانطور كه كاربران این اسكلت را پوشیده و آغاز به راه رفتن می كنند، سیستم كنترل این محصول، توزیع فشار وارده به مفاصل مچ پا را ردیابی می كند. ربات پوشیدنی مذكور می تواند به افراد مسن كه هنوز توانایی تحركات جزئی را داشته اما به كمك نیاز دارند هم كمك نماید.
این مطالعه در مجله " NeuroEngineering and Rehabilitation " منتشر گردید.1397/06/29
14:11:57
5.0 / 5
1316
تگهای خبر: ابزار , ربات , سیستم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک