URLتایید محصولات و حق نامگذاری موشك ها توسط ناسا

ناسا به فروش می رسد!

ناسا به فروش می رسد!

كوتاه كننده لینك: رهبر جدید ناسا بسیار مشتاق به خصوصی سازی فضاپیماها است و این مورد می تواند منجر به ایجاد بعضی از نام های تجاری(برند) جدید در این عرصه شود كه نیازمند نظارت مستقیم ناسا است.به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، "جیم برایدنستین" مدیر ناسا، تصمیم كمیته شورای مشورتی ناسا را اعلام نمود كه طی آن، امكان تجاری سازی عملیات های این آژانس در مدار زیرین زمین به منظور كاهش هزینه ها و تامین هزینه های سفر به سمت ماه و مریخ فراهم خواهد شد.

برخی از این برنامه ها می تواند شامل تامین محصولات مورد استفاده فضانوردان و حتی فروش حق نامگذاری موشك ها و دیگر فضاپیماها به برندهای تجاری معروف باشد. بعنوان مثال شما می توانید یك فضانورد را با یك ردبول در دست در حال رفتن به سمت سیاره سرخ ببینید.

"مایك گلد" رئیس كمیته تصمیم گیری ناسا می گوید كه این كمیته همینطور از قوانین منسوخ هم استفاده خواهد نمود تا فضانوردان آمریكایی، فعالیت های خصوصی را در ایستگاه فضایی بین المللی انجام دهند.

وی اظهار داشت: شركت ها نباید مجبور شوند به منظور انجام ماموریت های خصوصی به فضانوردان روس رجوع كنند و فضانوردان آمریكایی باید حتی بتوانند در فیلم های تبلیغاتی هم شركت نمایند.

برایدنستین تصریح كرد كه نمی دانسته آیا این نوع از تجاری سازی امكانپذیر باشد. او همینطور اشاره نمود كه امكان دارد این كار به ناسا در رقابت با شركت های فضایی خصوصی كمك نماید.

ایالات متحده آمریكا با كمبود خلبانان نظامی مواجه می باشد، به این دلیل كه خلبانان می توانند پول بیشتری با استفاده از كار با خطوط هوایی به دست آورند. همین داستان برای فضانوردان ناسا و شركت های فضایی خصوصی نظیر اسپیس ایكس (SpaceX) هم امكان دارد پیش بیاید.

برایدنستین همینطور اشاره نمود كه این شیوه خصوصی سازی می تواند نفوذ ناسا را ​گسترش دهد و بعید نیست مقاومت قابل توجهی در مقابله با آن صورت گیرد. بعنوان مثال، دانشمندان، همیشه علاقه مند به تجاری كردن كارهای خود نیستند و ناسا هم همیشه یك فضای امن برای جستجوی علمی خالص بوده است.

همچنین مسئله این است كه شاید این خصوصی سازی، باعث خلل در مأموریت های ناسا شود. همچون اینكه فضانوردان در مواجهه با یك معامله پرسود چه نگاهی خواهند داشت.

چندین مسئله و نكته اخلاقی و عملی وجود دارد كه ناسا پیش از شروع خصوصی سازی باید آنها را در نظر بگیرد.
1397/06/14
14:28:56
5.0 / 5
1300
تگهای خبر: شركت , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک