URLتوسط یك شركت ایرانی؛

یخچال نانویی برای جلوگیری از فساد مواد غذایی ساخته شد

یخچال نانویی برای جلوگیری از فساد مواد غذایی ساخته شد

كوتاه كننده لینك: محققان موفق شدند فناوری نانو را در بدنه یخچال به كار بگیرند تا از فساد مواد غذایی جلوگیری شود.به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از مهر، بررسی محصولات نانو و عرضه تاییدیه نانو مقیاس به آنها همچون فعالیت های مهم ستاد توسعه فناوری نانو از ۳ سال قبل بوده است. در واقع بررسی مواد و محصولات تولید و عرضه شده در حوزه فناوری نانو، سبب شفافیت بازار محصولات نانو شده و به ارتقای كیفی این محصولات و افزایش اعتماد مصرف كنندگان كمك می نماید.
امروزه یكی الزامات اساسی آشپزخانه ها یخچال و فریزرها هستند چون كه بیشتر موادغذایی بیش از چند ساعت و حداكثر چند روز نمی توانند در دمای اتاق دوام بیاورند. این وسایل مانع از فساد موادغذایی و در نتیجه جلوگیری از هدرروی آنها می گردد.
همچنین وجود باكتریها درون یخچال مدت زمان نگهداری موادغذایی را می كاهد چونكه این باكتریها سبب افزایش سرعت فساد می گردد و حتی در بعضی موارد از عوامل بیماری زا هم به شمار می روند.
از این رو محققان موفق شدند فناوری نانو را در بدنه یخچال و فریزرها به كار بگیرند تا مشكلات فساد مواد غذایی وجود نداشته باشد. این یخچال و فریزر با بدنه آنتی باكتریال از جنس ABS حاوی نانوذرات اكسید روی است.
این محصول با داشتن یخچال و فریزر به صورت همزمان، فضای كوچكی از آشپزخانه را اشغال می كند و در مواردی كه به فضای زیاد برای نگهداری مواد غدایی نیاز نیست می تواند كاربردی باشد.
برای كاهش حضور باكتری ها در بدنه یخچال و در نتیجه كاهش فساد موادغذایی این یخچال ها با بدنه آنتی باكتریال تولید شده اند كه در ساختشان از فناوری نانو استفاده شده است.
این محصول مورد تایید ستاد توسعه فناوری نانو بوده و با تولید انبوه یك شركت ایرانی اكنون در بازار موجود است.

1397/05/23
13:25:16
5.0 / 5
1307
تگهای خبر: فناوری , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک