URLتولید باتری هایی كه در چند دقیقه شارژ می شوند

تولید باتری هایی كه در چند دقیقه شارژ می شوند

كوتاه كننده لینك: محققان دانشگاه كمبریج از شناسایی ماده تازه ای اطلاع داده اند كه استفاده از آن برای تولید باتری باعث می گردد تا گوشیهای تلفن همراه به جای چند ساعت در عرض چند دقیقه شارژ شوند.به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از نیواطلس، این ماده كه اكسید تنگستن نایوبیوم نام دارد، ساختاری میكروسكوپی دارد و در صورت استفاده از آن یون های لیتیوم با سرعتی بسیار بیشتر از سرعتی كه فناوری هم اكنون ممكن می سازد، در درون باتری جریان می یابند.
این دستاورد مهم علمی تولید باتری های لیتیومی جدیدی را ممكن می كند كه به سرعت شارژ می شوند و علاوه بر این در حین شارژ شدن به شدت داغ نمی شوند و بنابراین خطر آتش گرفتن و انفجار در موردشان مصداق ندارد.
باتری های لیتیومی همچون اختراعات مهمی هستند كه از زمان ارائه در دهه ۹۰ میلادی به صورت گسترده به كار گرفته شده اند، اما تراكم انرژی در این باتری ها طی یك سال اخیر تنها بین ۳ تا ۴ درصد افزایش یافته است. روش های مختلف به كار گرفته شده برای حل این مشكل هم چندان موثر نبوده اند.
بالا رفتن سرعت جابجایی یون های لیتیوم از سمت الكترودهای منفی به مثبت و بالعكس مهم ترین دستاورد استفاده از اكسید تنگستن نایوبیوم است و از این پس برای این كار نیازی به كاهش فاصله الكترودها با همدیگر كه می تواند احتمال گرم شدن و انفجار باتری را بیشتر كرده و عمر مفید باتری را كم كند، نیست.
هنوز مشخص نمی باشد باتری هایی كه به این شیوه تولید شده اند، چه زمانی برای عرضه به بازار آماده خواهند بود.

1397/05/11
22:36:29
5.0 / 5
1387
تگهای خبر: تلفن , تلفن همراه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک