URLویژه بیماران دیابتی و خودایمنی؛

درمان زخم های قدیمی با نورهای مادون قرمز

درمان زخم های قدیمی با نورهای مادون قرمز

كوتاه كننده لینك: محققان دستگاهی متشكل از ۳۲ حباب لامپ ساخته اند كه تلفیقی از نورهای مادون قرمز، قرمز و مافوق بنفش را منتشر می كند. این دستگاه در درمان زخم های قدیمی كارآمد است.به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از نیواطلس، زخم های پوستی قدیمی مانند مواردی كه به دیابت مرتبط می باشد، به سختی درمان می شوند. در نتیجه روش های آزمایشی متعددی برای درمان آنها ابداع شده است. اكنون دانشمندان با استفاده از یك لامپ فناورانه نتایج خوبی در درمان این زخم ها به دست آورده اند.
گروهی از محققان دانشگاه منچستر و Salford Royal NHS Trust دستگاهی متشكل از ۳۲ حباب لامپ ساخته اند كه تلفیقی از نورهای مادون قرمز، قرمز و مافوق بنفش را منتشر می كند.
محققان به رهبری مایكل هیوز این دستگاه را روی ۸ بیمار مبتلا به «اسكلروز سیستمیك»( systemic sclerosis )آزمایش كردند. اسكلروز سیستمیك یك بیماری خودایمنی بافت همبند است. این بیماری با ضخیم شدن پوست ناشی از انباشت كلاژن و صدمه به شریان های كوچك مشخص می گردد.
هر فرد هفته ای دو بار به مدت ۱۵ دقیقه با این لامپ ها تحت درمان قرار گرفت. این درمان سه هفته ادامه یافت و فقط كافی بود محل زخم زیر نور لامپ نگه داشته شود. بعد از سه هفته درمان، به صورت ۸۳ درصد در درمان زخم ها بهبود مشاهده شد و هیچ گونه عوارض جانبی هم وجود نداشت.
محققان معتقدند نور مافوق بنفش (هرچند دوز بالای آن خطرناك است) با كشتن باكتری و كاهش تورم به درمان زخم قدیمی كمك می نماید.
از سوی دیگر نور قرمز با بهبود جریان خون به افزایش ذخیره اكسیژن و مواد مغذی به زخم كمك می نماید و روند كلاژن سازی پوست را بهبود می دهد. به قول محققان نور مادون قرمز شدت جریان خون را بیشتر می كند.
محققان امیدوارند در آینده این محصول را توسعه دهند تا بیماران بتوانند در خانه از آن استفاده كنند.

1397/05/07
14:59:20
5.0 / 5
1397
تگهای خبر: سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
لینک دوستان كوتاه كننده لینك
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک