URLرونمایی از نسخه اولیه ابر كامپیوتر چینی

رونمایی از نسخه اولیه ابر كامپیوتر چینی

به گزارش كوتاه كننده لینك چین از نسخه اولیه ابررایانه ˮتیان هه-3ˮ(Tianhe-3) رونمایی نمود.به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از ایسنا و به نقل از چاینادیلی، "مركز ملی ابررایانه" شهر تیانجین كشور چین از نسخه اولیه ابررایانه "تیان هه-3" رونمایی نمود.

بنابر گزارش ها تحقیق و توسعه در نسل جدید ابررایانه "تیان هه-3" انجام شده و به آخر رسیده است.

نسخه نهایی ابررایانه "تیان هه-3" تا سال 2020 توسعه یافته و در دسترس قرار خواهد گرفت.

"منگ ژیانگفی"(Meng Xiangfei)، رئیس بخش تحقیق و توسعه كاربردی مركز ملی ابررایانه چین اظهار داشت: یك سیستم پلت فرم با كارایی بالا، رایانش ابری، داده های بزرگ و یك هوش مصنوعی برپایه ابررایانه تیان هه-3 ساخته خواهد شد.

این ابررایانه نقش مهمی در علم هواشناسی، هوانوردی، تحقیقات زمین لرزه، اكتشاف انرژی و مهندسی ژنتیك ایفا خواهد نمود.

سرعت نسخه نهایی ابررایانه تیان هه-3، 200 برابر و ظرفیت ذخیره سازی آن 100 برابر بیشتر از ابررایانه "تیان هه-1" (Tianhe-1) و حدود 15.18 برابر ابررایانه "تیان هه-2 " (Tianhe-2) است.
تیان هه-2، چهارمین كامپیوتر پرسرعت فعلی در دنیا است و در مركز ملی كامپیوتر چین در گوانگ ژو قرار دارد. قدرت محاسباتی آن 33.86 پتافلاپ در ثانیه (33هزار و 863 تریلیون محاسبه در ثانیه) است كه دو برابر سرعت دومین ابركامپیوتر پرسرعت دنیا در آمریكا است.
تیان هه-1 یكی از سریع ترین ابررایانه های دنیا است كه توسط یك مركز تحقیقاتی در چین توسعه یافته است. این ابر كامپیوتر قادر به پردازش اطلاعات با سرعت 2.57 پتافلاپ است، به این مفهوم كه می تواند 2.57 تریلیون محاسبه را در هر ثانیه انجام دهد. 

1397/05/05
14:50:05
5.0 / 5
1946
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک