URLبا حمایت از طرح های تحقیقاتی؛

صادرات شرکت های دانش بنیان ایرانی تسهیل می شود

صادرات شرکت های دانش بنیان ایرانی تسهیل می شود

کوتاه کننده لینک: با حمایت معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و بنیاد ملی علم ایران، صادرات محصولات دانش بنیان و فناور با پشتیبانی از طرح های تحقیقاتی این حوزه تسهیل می شود و توسعه می یابد.به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، صادرات محصولات فناورانه یکی از با اهمیت ترین اقدامات در هر کشور است. پیداکردن راهکارهای حل مشکلات صادرات از دغدغه های پژوهشگران بوده و بنیاد ملی علم ایران هم از طرح های تحقیقاتی دراین زمینه حمایت می کند. «طراحی شبکه ارتباطی توسعه صادرات شرکت های دانش بنیان کشور» به عنوان یکی از طرح های پژوهشی پژوهشگران کشور، با حمایت بنیاد ملی علم ایران به انتها رسیده است.
با توجه به اینکه حضور در بازارهای بین المللی دیگر محدود به شرکت های بزرگ چندملیتی نیست و شرکت های کوچک و متوسط نیز به شکل های مختلف در بازارهای جهانی حضور دارند، شکل و ساختار صادرات شرکتها نیز با شیوه های گذشته متفاوت شده است. شکل حضور شرکتها نیز فراتر از صادرات مستقیم محصول نهایی است و شامل مدلهای متنوعی نظیر پیمان کاری و قطعه سازی، تولید مشارکتی، لیسانس، تأسیس شعب، خریداری یا تأسیس شرکت های محلی نیز می شود.
شرکت های کوچک و متوسط به جهت محدودیت در منابع داخلی برای سرمایه گذاری در خارج و کسب دانش مورد نیاز برای مدیریت کسب وکار بین الملل خود، نیاز دارند تا با همکاری و شبکه سازی مسیر بین المللی شدن را طی کنند. دولت نیز برای توانمندسازی و شبکه سازی این شرکتها برنامه های حمایتی مختلفی طراحی و اجرا می کند. در کشور ما رشد شرکت های دانش بنیان در سالیان گذشته مورد حمایت سیاستگذاران نیز قرار گرفته است و الان شاهد حضور نمونه هایی از شرکت های دانش بنیان کشور در بازارهای جهانی هستیم که صادرکننده محصولات پیشرفته هستند.
با ایجاد فضای جدید در صادرات محصولات ایرانی که متفاوت از صادرات فرآورده های زیرزمینی مانند نفت و مواد معدنی یا حتی محصولات با فراوری کم مانند پتروشیمی است، زمینه برای خلق ارزش افزوده بالا با محصولات دانش بنیان و نوآورانه فراهم گشته است. حضور شرکت های دانش بنیان در بازارهای جهانی نیازمند اتخاذ راهکارهای مناسب می باشد و پیچیدگی محصولات و بازارهای جهانی در عرصه های با فناوری بالا حکم می کند شرکتها برای انتخاب بازارهای هدف و یافتن شرکای مناسب و تعیین نوع حضور مناسب تلاش بیش تری داشته باشند.
طراحی شبکه حمایتی صادرات و بین المللی شدن شرکت های دانش بنیان ایرانی به شبکه سازی صادراتی شرکت های دانش بنیان و در نتیجه غلبه بر برخی موانع صادراتی این شرکتها کمک می نماید.
این طرح علاوه بر ارتقای شناخت بازیگران اصلی صادرات شرکت های کوچک و متوسط از ظرفیت ها و اثرات شبکه سازی صادراتی به نهادهای حمایتی کشور کمک می نماید تا تلاش ها و اقدامات خودرا برای بسترسازی و تسهیل این نوع شبکه سازی ها بالا برند.

1403/04/12
18:59:25
5.0 / 5
175
تگهای خبر: بازی , تولید , شبكه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک