URLربات های تحویل غذا در آمریکا سرقت می شوند!

ربات های تحویل غذا در آمریکا سرقت می شوند!

کوتاه کننده لینک: ربات های تحویل غذا و مواد غذایی که گزینه ای عالی برای تحویل سریع و کارآمد وعده های غذایی به مشتریان هستند، اینروزها در ایالات متحده با غضب برخی مردم روبرو شده اند و تصاویری از لگد زدن و باز کردن زوری و سرقت این ماشین ها توسط خرابکاران انتشار یافته است.


به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، ربات های تحویل غذا و مواد غذایی راهی عالی برای تحویل سریع و کارآمد وعده های غذایی به مشتریان هستند. خیلی از شرکتها مانند شرکت استونیایی بولت(Bolt) که در ژوئن سال ۲۰۲۳ اعلام نمود که با بهره گیری از ناوگانی از ربات های خودران، تحویل غذا به درب خانه های مردم را شروع خواهد کرد، وارد این تجارت شده اند. این شرکت با مشارکت با شرکت رباتیک استارشیپ تکنولوجیز(Starship Technologies) که در سال ۲۰۱۹ ناوگان ربات های خودران خودرا برای تحویل غذا به کالج های سراسر ایالات متحده معرفی نمود، موفق به انجام این کار شده است.
حمله خرابکارها به ربات های تحویل غذا
چنین سرمایه گذاری هایی با برخی پیچیدگی ها نیز هم راه است. به ویژه این که اخیراً افرادی در ایالات متحده این ماشین های کارآمد را خراب و سرقت می کنند که منجر به نابودی احتمالی کسب وکار شرکت هایی می شود که بر این ربات ها نظارت می کنند و همین طور به رستوران ها و فروشگاه های مواد غذایی ضرر می زند، چونکه مجبور می شوند سفارشات مشتریان خودرا باردیگر ارسال نمایند.
خبرگزاری KTLA۵ در اوایل این ماه گزارش داد که ویدیوهایی از افرادی انتشار یافته است که به این ربات ها لگد می زنند و آنها را به زور باز می کنند تا بسته هایشان را بدزدند یا فقط به این هدف که این ربات ها را از بین ببرند.
البته هزینه مواد غذایی دزدیده شده توسط شرکت توسعه دهنده این ربات ها پرداخت می شود.
استیو آویلا، مدیر یک کافه در هالیوود می گوید: ما باید غذا را باردیگر درست نماییم، اما خوشبختانه پول آنرا دریافت می نماییم. من می توانم ببینم که شرکت های تحویل غذا با ربات چگونه می توانند از این مساله لطمه ببینند، به ویژه اینکه بنظر می رسد این ربات های تحویل دهنده بسیار گران هستند.
در عین حال شرکتی به نام Serve Robots که یک شرکت تامین کننده وسایل نقلیه تحویل خودکار در غرب هالیوود است، به یک رسانه خبری اظهار داشت که بر خلاف اقدامات خرابکارانه اخیر، هنوز نرخ تحویل موفقیت آمیز ۹۹.۹ درصدی دارد.
اجرای اقدامات حفاظتی
شرکت های دیگر مانند استارشیپ که قبلاً نام آن ذکر شد، چندین تدابیر محافظتی را برای جلوگیری و مقابله با این نوع خرابکاری و سرقت اعمال کرده اند.
بطورمثال اگر کسی بخواهد جلوی این ربات ها را بگیرد، ربات ها می کوشند از دست آنها بگریزند و در اطراف آنها مانور دهند یا مؤدبانه از آنها بخواهند که کنار بروند. اگر شرایط وخیم شود یا ربات دستکاری شود، ربات ها آژیرهای بلندی دارند و هر گونه حادثه برای آنها گزارش می شود.
در بیانیه شرکت استارشیپ آمده است که ربات های ما همیشه قفل و دارای ۱۲ دوربین هستند.
بااینکه هیچ دلیلی برای اعمال خشونت مقابل این ماشین های کوچک اما مفید ارائه نشده است، اما می توان چنین فرض کرد که تعدادی از مردم از اینکه چنین ربات هایی شغل انسان ها را تصاحب می کنند، عصبانی هستند. این ماشین ها بطور فزاینده ای چابک تر و کارآمدتر می شوند و موقعیت های شغلی بیشتری را که قبلاً توسط انسان ها اداره می شد، از بین می برند.
این مساله سبب شده است که برخی در مورد منبع درآمد و زندگی خود نگران شوند. دیگر خرابکاران نیز ممکنست با این کار بسادگی فرصت خوبی برای دریافت یک وعده غذایی رایگان ببینند، برای اینکه یک ربات نمی تواند با آنها درگیر شود.
در هر صورت، دلیل این حملات هرچه که باشد، می توان پذیرفت که این حملات تمام شدنی نیستند و باید به هر قیمتی متوقف شوند.
به عنوان گام ها و اقدامات بعدی ممکنست عاقلانه باشد که مقامات برای هر گونه دستکاری در این ربات ها جریمه های سنگین و شاید حتی زندان تعیین کنند. چنین تمهیدی احیانا از خرابکاری های آینده جلوگیری می کند و امنیت ربات های تحویل غذا و مواد غذایی را در همه جا تضمین می نماید.
منبع:

1402/05/30
21:16:58
5.0 / 5
286
تگهای خبر: ربات , رباتیك , شركت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک