URLرئیس صندوق نوآوری و شكوفایی خبر داد؛

برنامه صندوق نوآوری برای رشد تولید دانش بنیان

برنامه صندوق نوآوری برای رشد تولید دانش بنیان

به گزارش کوتاه کننده لینک، رییس صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار داشت: در امتداد تحقق شعار سال بسته جدیدی برای رشد تولیدات محصولات دانش بنیان آماده کردیم و پیش بینی ما این است که رشد فروش 100 همتی دانش بنیان ها را داشته باشیم.محمد صادق خیاطیان در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره ی برنامه صندوق برای افزایش تولید دانش بنیان باتوجه به شعار سال ۱۴۰۲ اظهار داشت: از شروع حضورم در صندوق نوآوری، یکی از برنامه های محوری، برنامه ریزی برای تحقق شعار سال با برش دانش بنیانی بوده است.

خیاطیان افزود: موضوع رشد تولید محوری است که در عرصه دانش بنیان بسیار اهمیت دارد و صندوق نوآوری به عنوان متولی اصلی پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان می تواند نقش آفرینی جدی داشته باشد.

رییس صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به این که ظرفیت شرکت های دانش بنیان برای رشد تولید بسیار بالا است، اشاره کرد: هم اکنون باتوجه به شعار مهار تورم و رشد تولید، بسته ای را برای رشد تولید محصولات دانش بنیان آماده کرده ایم و بر این اساس پیش بینی شده به شرط فراهم شدن زمینه ها، شاهد رشد ۱۰۰ هزار میلیاردی در حوزه فروش محصولات دانش بنیان باشیم.

وی به جزئیاتی از این بسته اشاره نمود و اظهار داشت: بطور مثال هزار شرکت کوچک و متوسط sme دانش بنیانی که با تزریق سرمایه در گردش می توانند رشد ۲ برابر یا ۳ برابری محصولات داشته باشند، شناسایی شده اند.
خیاطیان اشاره کرد: مثالی دیگر این که خیلی از شرکت های دانش بنیان هستند که با اضافه کردن ماشین آلات جدید می توانند رشد تولید داشته باشند، چون بازار تشنه محصولات آن هاست و ظرفیت خوبی برای ارتقای آنها وجود دارد.

رییس صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری از برنامه صندوق برای صادرات محصولات دانش بنیان امسال آگاهی داد و افزود: در عرصه صادرات شرکت های دانش بنیان نیز بسته های خوبی برای آن دسته از شرکت هایی که می توانند صادرات داشته باشند، در نظر گرفته ایم.

وی همین طور سرمایه گذاری را از اولویت های دوره ی جدید هیأت عامل صندوق برشمرد و اظهار داشت: با ابزارهای جدید مالی به ویژه استفاده از ابزارهای بازار سرمایه می توان، حمایت های متنوعی را از شرکت های دانش بنیان و در ادامه افزایش تولید آنها داشته باشیم.


منبع:

1402/03/17
09:45:34
5.0 / 5
256
تگهای خبر: ابزار , تولید , شركت , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک