URLدانشمند ركورددار زندگی زیر آب

طول عمرم با زندگی زیر آب بیشتر شد!

طول عمرم با زندگی زیر آب بیشتر شد!

کوتاه کننده لینک: دانشمندی که 93 روز زندگی زیر آب را تجربه کرده، می گوید که طول عمرش 20 درصد بالا رفته است.


به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، «جوزف دیتوری»(Joseph Dituri) ۵۵ ساله که افسر بازنشسته نیروی دریایی است، به مدت ۹۳ روز در یک غلاف به وسعت ۱۰۰ فوت مربع(۳۰ متر مربع) در اعماق اقیانوس اطلس زندگی کرد تا در مورد چگونگی تأثیر یک محیط پر از فشار بر بدن انسان تحقیق کند. همچنین، این ماموریت برای شکستن رکورد جهانی زندگی زیر آب طراحی شد که رکورد پیشین آن ۷۳ روز بود.
دیتوری در مصاحبه با دیلی میل اظهار داشت که پزشکان، آزمایش هایی را روی بدن او انجام دادند تا ببینند از مارس تا ژوئن چه تغییری کرده است. از میان این آزمایش ها می توان به آزمایش هایی اشاره نمود که تلومرها را بررسی می کنند.
تلومرها، ترکیباتی در آخر کروموزوم ها هستند که با افزایش سن کوتاه می شوند. پژوهش های پیشین نشان داده اند تلومرها که از کروموزوم ها در مقابل فرسودگی محافظت می کنند، زمانی که بدن تحت فشار شدید قرار می گیرد، بلندتر می شوند. زمانی که دیلی میل برای نخستین بار با دیتوری صحبت کرد، فقط ۲۴ روز از ماموریت گذشته بود و دیتوری اظهار داشت که فکر می کند تلومرهایش بسیار بلندتر شوند. او درست فکر می کرد.
دیتوری ادعا می کند که تلومرهای او حالا ۲۰ درصد بلندتر هستند و او ۱۰ برابر بیش از زمانی که برای نخستین بار در ماه مارس به غلاف زیر آب رفت، سلول های بنیادی دارد. دیتوری اظهار داشت که هر شب بین ۶۰ تا ۶۶ درصد خواب عمیق موسوم به «خواب حرکت چشم تند»(REM) را تجربه می کند، نشانگرهای التهابی او به نصف کم شده اند و کلسترول او ۷۲ واحد کم شده است.
این دانشمند، جزئیاتی را در مورد نحوه اندازه گیری تلومرهای خود ارائه نکرد اما خدمات آزمایشی وجود دارند که طول آنها را از روی نمونه خون اندازه گیری می کنند. بیشتر این خدمات حدود دو هفته زمان نیاز دارند تا نتایج را عرضه کنند.


دیتوری از محیط تحت فشار جهت بررسی نحوه واکنش بدن انسان به قرار گرفتن بلندمدت در معرض فشار شدید در یک فضای کوچک به مدت ۱۰۰ روز استفاده می نماید. این همان محیطی است که فضانوردان در مسافرت به مریخ تحمل خواهند کرد.
دیتوری این ماموریت بزرگ را در اول مارس شروع کرد که نه فقط با هدف شکستن رکورد طولانی ترین زمان زندگی زیر آب، بلکه با هدف یاد گرفتن در مورد این که چگونه فشار می تواند برای بدن انسان سودمند باشد، انجام شد.
دیتوری چهار تا پنج روز در هفته و هر بار به مدت یک ساعت ورزش می کند اما فقط به کش های ورزشی دسترسی دارد. وی ادامه داد: من هنوز توده عضلانی را که دارم، حفظ نموده ام. متابولیسم من بالا رفته و بدنم لاغرتر شده است. حتی با توجه به این که توده عضلانی من از زمانی که روی سطح زمین بودم، تغییر نکرده است اما من هنوز لاغرتر از آن چه بودم هستم.
دیتوری درحال ورزش کردن با کش ورزشی


منبع:

1402/03/14
13:03:14
5.0 / 5
324
تگهای خبر: آزمایش , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک