URLاز سوی یك شركت دانش بنیان؛

یک واکسن استراتژیک دام به ۵ کشور صادر می شود

یک واکسن استراتژیک دام به ۵ کشور صادر می شود

کوتاه کننده لینک: به گزارش کوتاه کننده لینک، محققان یک شرکت دانش بنیان واکسن تب برفکی را به تولید رساندند که مقرر است پس از تأمین نیاز کشور به بیشتر از ۵ کشور صادرات داشته باشند.


دکتر سجاد پزشکی نجف ابادی مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: یکی از موارد اصلی امنیت غذایی تولید نهاده ها و فرآوردهای پروتئینی است ازاین رو وجود واکسنها و واکسیناسیون در گله های دام سبک و سنگین ضروری است؛ در واقع اگر واکسیناسیون در گله ها به صورت منظم، کامل و درست انجام گیرد و در این خصوص از واکسن موثر با کارایی بالا استفاده نشود تلفات زیادی در گله ها خواهیم داشت.
وی افزود: این تلفات در تأمین نهاده های پروتئینی سبد خانوار و مسلما در امنیت غذایی تأثیر زیادی خواهد داشت.
پزشکی اظهار داشت: یکی از زنجیره های تأمین نهاده های دامداری صنعتی و سنتی حفظ شرایط موجود گله ها، ایجاد شرایط بهداشتی و افزایش تعداد و کیفیت تولیدات در گله ها است که مستقیما درفراورده های پروتئینی حاصل از گوشت، لبنیات و... وجود دارند ازاین رو علاوه بر ۳ واکسن ساخته شده در کشور، تولید واکسن تب برفکی را آغاز کردیم.
وی با اشاره به اینکه در سال ۹۹ این واکسن کم بود، اظهار داشت: واکسن تب برفکی یکی از واکسنهای استراتژیک دامپزشکی است که برای دام سبک و سنگین استفاده می شود و تزریق آن به صورت سالانه ضروریست؛ در صورت عدم تزریق آن با عنایت به گردش ویروس، سالانه تلفات سنگینی به بار می آید.
پزشکی اظهار داشت: بر مبنای آمار، ۴۰ میلیون دوز در سال احتیاج به واکسن تب برفکی داریم و سال ۹۹ میزان زیادی از این واکسن از کشورهای خارجی وارد کشور می شد. ازاین رو در همان سال تصمیم گرفتیم با عنایت به شرایط و نیاز بازار واکسن تب برفکی را تولید نماییم.
وی با اشاره به اینکه ظرفیت تولید ۴۰ میلیون دوز در سال از این واکسن را داریم، اظهار داشت: تابحال تستهای مختلفی از این واکسن را انجام دادیم و کارخانه تولید کننده این واکسن یکی از پیشرفته ترین کارخانه هاست.
به گفته وی، از نظر کیفیت در صدد این هستیم که مجوز اروپا را بدست بیاوریم ضمن این که از کشورهای افغانستان، پاکستان، مالزی، اوگاندا، کنیا و... متقاضی داریم که پس از تولید در صدد صادرات به این کشورها هستیم.


منبع:

1402/01/06
22:59:26
5.0 / 5
351
تگهای خبر: تولید , شركت , صنعت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان كوتاه كننده لینك
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک