URLمسابقه ۷۰ هزار دلاری ناسا برای ساخت شبیه ساز مریخ

مسابقه ۷۰ هزار دلاری ناسا برای ساخت شبیه ساز مریخ

کوتاه کننده لینک: ناسا مسابقه ای را برای ساخت شبیه ساز مریخ برگزار کرده است که هدف آماده کردن فضانوردان را برای شرایط مریخ دنبال می کند.به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از ایسنا و به نقل از فست کمپانی، ناسا می تواند از شبیه ساز در آماده سازی فضانوردان برای سناریوهای گوناگونی استفاده نماید که ممکنست در ماموریت به مقصد سیاره سرخ با آنها روبه رو شوند.

این آژانس فضایی بتازگی از برگزاری یک مسابقه جدید برای ساخت شبیه ساز واقعیت مجازی مریخ آگاهی داد. در این مسابقه، به شرکت کنندگان اجازه داده می شود به یک جهان دیجیتالی از پیش تولید شده دسترسی داشته باشند که زمین و شرایط گرانشی مشابه مریخ دارد. سپس، شرکت کنندگان باید ماموریت های ویژه ای را در این عرصه طراحی نمایند.

مسابقه به دو مرحله زیر تقسیم می شود:
فاز ۱ که استوری بُرد نام دارد و شرکت کنندگان باید سناریوهای آموزشی را طراحی و ترسیم کنند فاز ۲ که توسعه نام دارد و شرکت کنندگان باید قابلیت واقعیت مجازی را توسعه دهند تا سناریوی طراحی شده را زنده کنند
پاتریک استپ (Patrick Estep)، مهندس عملکرد انسانی ناسا اظهار داشت: این رویه ها و سناریوها برای قرار دادن پژوهشگران و افراد تحت آزمایش در معرض شرایط سیاره سرخ ضروری هستند.

در حال حاضر ۲۳۰۰ نفر در مسابقه شرکت کرده اند و مبلغ ۷۰ هزار دلار بین چندین برنده توزیع می شود.

آماده سازی برای حضور در مریخ

با برنامه ریزی ناسا برای فرستادن یک ماموریت سرنشین دار به مریخ در اواسط دهه ۲۰۳۰، اقدامات اولیه برای افزایش آمادگی خدمه شروع شده اند.

ناسا تا حالا هزاران وظیفه را شناسایی کرده است که فضانوردان احتمالاً در سیاره سرخ باید آنها را انجام دهند. این وظایف از نظر پیچیدگی متفاوت هستند؛ از بازرسی های معمول مخزن سوخت گرفته تا ساخت و ساز پیچیده زیستگاه.

به منظور آماده سازی فضانوردان برای فعالیت در فضا، ناسا بطور سنتی بر شبیه سازهای فیزیکی گرانقیمت مانند سانتریفیوژها، ماموریت های آنالوگ و زمینهای ساختگی بزرگ تکیه داشته است. چرخش به سمت شرایط مجازی، انعطاف بسیار بیشتری را برای طراحی سناریوهای آموزشی پیچیده با کسری از هزینه به ناسا می دهد.

منبع:

1401/12/12
10:23:53
5.0 / 5
172
تگهای خبر: آزمایش , تولید , دیجیتال , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک