URLنخستین آزمایش ریزگرانش توسط یک پهپاد انجام شد

نخستین آزمایش ریزگرانش توسط یک پهپاد انجام شد

کوتاه کننده لینک: یک پهپاد در نخستین آزمایش در نوع خود، یک کپسول ریزگرانش را از ارتفاع زیاد رها کرد تا آغازگر مسیری برای تغییر آزمایش های علمی باشد.به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، پهپادها می توانند پروازهای ریزگرانشی بسیار بلندتری نسبت به برج های رهاسازی انجام دهند.

برج های رهاسازی برای رها کردن آزمایش های علمی از ارتفاع بالا طراحی شده اند. این آزمایش ها بعد از آن که از ارتفاع زیاد به سمت زمین رها می شوند برای لحظاتی شرایط بی وزنی یا ریزگرانش را تجربه می کنند که برای دانشمندان و مطالعات علمی حائز اهمیت می باشد.

اکنون یک استارتاپ بریتانیایی نخستین آزمایش ریزگرانش را با بهره گیری از یک پهپاد انجام داده است. این شرکت که «Gravitilab» نام دارد، پهپاد تطبیق یافته خودرا به ارتفاع ۲۰۰۰ فوتی (۶۰۰ متری) هدایت کرد و این پهپاد در آنجا یک کپسول طراحی شده مخصوص حامل آزمایش های علمی را رها کرد.

هنگامی که کپسول به سمت زمین رها شد، محموله درون آن برای بیش از پنج ثانیه بی وزنی را تجربه کرد، این بسیار بالاتر از آن چیزی است که برج های رهاسازی زمینی می توانند فراهم آورند.

این شرکت که در فرودگاه نظامی «Predannack» در کورنوال در جنوب غربی انگلستان فعالیت می کند، می خواهد خدمات تجاری برای پروازهای ریزگرانشی عرضه نماید که قبل از این ممکن نبوده است.راب آدلارد (Rob Adlard)، مدیر عامل و مدیر فنی شرکت Gravitilab در این زمینه می گوید: تنها گزینه برای انجام آزمایش ریزگرانش زمینی در اروپا تا به امروز، برج رهاسازی بوده است که جهت استفاده از آن باید چندین سال برای دسترسی به یک برج در آلمان در انتظار می ماندید تا در نهایت دو ثانیه ریزگرانش به دست آورید. خدمات ما می تواند بصورت محلی ارائه شود، هزینه کمتری دارد و در نتیجه پرواز نمایشی که انجام دادیم، هدف ما ارائه پنج تا ۲۰ ثانیه ریزگرانش باکیفیت بالا با بهره گیری از سیستم بدون سرنشین لوئیس (LOUIS) هستیم.

درحالی که دسترسی به ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) پرهزینه است و شبیه سازی های مبتنی بر زمین، همچون برج های رهاسازی و مانورهای سهموی در هواپیماها، به ندرت انجام می شوند، نمایندگان این شرکت می گویند که فناوری شرکت Gravitilab، اولین فناوری در جهان است که از فناوری هوایی بدون سرنشین بهره می برد و این شرکت معتقد می باشد که دنیای تحقیقات ریزگرانش را به عرصه تجاری جدیدی وارد خواهدنمود.

این شرکت در بیانیه خود نوشت: توسعه امروز ما، گامی به سمت تغییر نحوه آزمایش صنایع از لوازم آرایشی گرفته تا ماهواره است و امکان دسترسی بموقع و مقرون به صرفه به محیط های بدون گرانش را فراهم می آورد.

این فناوری به لطف کمک مالی آژانس فضایی بریتانیا توسعه داده شده و مسئولان شرکت هم اکنون درحال مذاکره با سرمایه گذاران جدید هستند.
1401/11/14
16:00:10
5.0 / 5
351
تگهای خبر: آزمایش , خدمات , سیستم , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک