URLحضور بیشتر از ۳ میلیارد اجرام آسمانی در یک قاب

حضور بیشتر از ۳ میلیارد اجرام آسمانی در یک قاب

به گزارش کوتاه کننده لینک، در یک بررسی نجومی عظیم و جدید ۳.۳ میلیارد از اجرام کهکشان راه شیری آشکار شدند.


به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، یک بررسی جدید، شاید بزرگترین در نوع خود، صفحه کهکشانی راه شیری را با جزئیات خیره کننده نشان داده است. نتایج یک بررسی بلندپروازانه جدید از صفحه کهکشانی راه شیری ۳.۳۲ میلیارد اجرام کیهانی را با جزئیات خیره کننده نشان داده است. این کاتالوگ عظیم آسمانی، احتمالا بزرگ ترین در نوع خود، با استفاده از داده های دوربین رصدگر انرژی تاریک (DES) در رصدخانه میان آمریکایی سرو تولولو در شیلی ساخته شد و توسط بنیاد ملی علوم ایالات متحده (NSF) اداره می شود.
«دبرا فیشر»، مدیر بخش علوم نجومی در بنیاد ملی علوم ایالات متحده اظهار داشت: تصور کنید یک عکس دسته تعدادی از بیشتر از سه میلیارد نفر گرفته شود و تک تک افراد قابل تشخیص باشند. ستاره شناسان در دهه های آینده این پرتره دقیق بیشتر از سه میلیارد ستاره کهکشان راه شیری را بررسی خواهند کرد.
کهکشان راه شیری ما با صدها میلیارد ستاره، تعداد زیادی از مناطق مولد ستاره و ابرهای عظیم گاز و غبار پر شده است. لیست نویسی چنین اجرام کار بزرگی است، اما محققان پشت کاتالوگ جدید _ دومین انتشار داده از بررسی هوایی دوربین رصدگر انرژی تاریک معروف به DECaPS2 _ این چالش را انجام دادند.
محققان از دوربین رصدگر انرژی تاریک برای رصد صفحه کهکشان راه شیری در طول موج های نوری و نزدیک به فروسرخ استفاده کردند و این منطقه از کهکشان ما را با جزئیات بی سابقه ای آشکار کردند. اعضای تیم گفتند که تکمیل کاتالوگ دو سال طول کشید و دوربین انرژی تاریک بیشتر از ۱۰ ترابایت داده از ۲۱۴۰۰ نوردهی مجزا از آسمان جنوبی تولید کرد.
«اندرو سیدجاری»، نویسنده ارشد این مطالعه اظهار داشت: یکی از علل اصلی موفقیت DECaPS2 اینست که ما به آسانی به منطقه ای با تراکم فوق العاده ای از ستاره ها اشاره کردیم و مراقب شناسایی منابعی بودیم که تقریبا روی هم ظاهر می شوند.
سیدجاری که دانشجوی فارغ التحصیل دانشگاه هاروارد و محقق مرکز اخترفیزیک هاروارد-اسمیتسونیان است، اظهار داشت: این کار به ما امکان می دهد تا از نظر تعداد اجرام مشاهده شده، بزرگ ترین کاتالوگ را از یک دوربین تولید نماییم. اغلب ستارگان و غبار موجود در کهکشان راه شیری در صفحه کهکشانی قرار دارند که به صورت نواری روشن در مرکز تصاویر تازه انتشار یافته دوربین انرژی تاریک دیده می شود. در حالیکه این غلبه ستارگان و گرد و غبار درخشان سبب ایجاد تصاویر دیدنی می شود، اما می تواند رصد کهکشانی را هم چالش برانگیز کند.


پیچک های تاریک گاز و غباری که در این تصاویر دیده می شوند، نور ستاره ها را جذب می کنند و ستارگان کم نور را به کلی پنهان می کنند، در حالیکه نور ناشی از سحابی های متراکم و خنک مولد ستاره مانع از کوشش برای اندازه گیری روشنایی اجرام منفرد می شود. علاوه بر این، جمعیت ستارگان گسترده به این مفهوم است که ستارگان در تصاویر صفحه کهکشانی کهکشان ما همپوشانی دارند و تشخیص تک ستاره ها از همسایگانشان را دشوار می کند.
سیدجاری و تیم رصدخانه اینتر-آمریکن سرو تولولو همینطور از روشی نوآورانه برای پردازش داده ها استفاده کردند که به آنها امکان می داد پس زمینه پشت هر ستاره را پیشبینی کنند. این روش به آنها در کاهش اثرات پنهان سحابی ها و جمعیت های ستاره ای متراکم بر روی تصاویر کمک کرد و از داده های پردازش شده دقیق در کاتالوگ DECaPS2 اطمینان حاصل کردند.
«ادوارد شلافای»، یکی از نویسندگان این مطالعه که در مؤسسه علمی تلسکوپ فضایی در بالتیمور کار می کند، اظهار داشت: وقتی این تصاویر با تصاویر حاصل از تلسکوپ بررسی پانورامیک و سیستم واکنش سریع ترکیب می شود، یک نمای پانورامای ۳۶۰ درجه از قرص راه شیری را تکمیل می کند.
منبع:

1401/10/30
15:54:53
5.0 / 5
246
تگهای خبر: تولید , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک