URLتصاویری از باز کردن دریچه کپسول اوریون

تصاویری از باز کردن دریچه کپسول اوریون

به گزارش کوتاه کننده لینک، ناسا بعد از مأموریت حماسی ماه خود، باز کردن کپسول «اوریون» را شروع کرده است.


به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، تکنسین های «مرکز فضایی کندی»(KSC) ناسا در فلوریدا، دریچه کپسول «اوریون»(Orion) را باز کرده اند و برداشتن محموله هایی را شروع کرده اند که طی مأموریت «آرتمیس۱»(Artemis ۱) به ماه رفته و برگشته بودند. این کار کمی زمان خواهد برد.
مقامات ناسا گفتند: این هفته، تکنسین ها ۹ جعبه اویونیک را از اوریون بیرون خواهند آورد که متعاقبا برای آرتمیس۲ که اولین مأموریت حامل فضانوردان است، بازسازی خواهند شد. در ماه های آینده، تکنسین ها وسایل خطرناکی را که در کپسول باقی می مانند، حذف خواهند کرد. بعد از تکمیل شدن روند کار، اوریون جهت بررسی ارتعاشات صوتی و سایر آزمایش های محیطی به «مرکز آزمایش نیل آرمسترانگ»( Neil A. Armstrong Test Facility) ناسا در اوهایو سفر خواهد نمود.


آرتمیس۱ در ۱۶ نوامبر از مرکز فضایی کندی بر فراز یک موشک «سامانه پرتاب فضایی»(SLS) پرتاب شد و اوریون بدون سرنشین را به مدار ماه فرستاد. این مأموریت که اولین برنامه از پروژه اکتشاف ماه آرتمیس بود، با فرود اوریون در سواحل کالیفرنیا در ۱۱ دسامبر به پایان رسید.
کپسول اوریون با کامیون در سرتاسر کشور حرکت کرد و در ۳۰ دسامبر به مرکز فضایی کندی بازگشت. از آن زمان، اوریون و سیستم های مختلف آنرا تحت بازرسی هستند و نحوه عملکرد آنها در طول مأموریت ۲۶ روزه آرتمیس۱ ارزیابی می شود.
این بازرسی های مداوم، آماده سازی مأموریت آرتمیس۲ را که مقرر است در سال ۲۰۲۴ فضانوردان را به اطراف ماه بفرستد، اطلاع رسانی می کنند.
اگر همه چیز در مورد آن پرواز خوب پیش برود، ناسا می تواند آماده شدن برای مأموریت آرتمیس۳ را آغاز کند که خدمه را در نزدیکی قطب جنوبی ماه فرود خواهد آورد. ناسا در نظر دارد تا پایان دهه، یک پایگاه تحقیقاتی را در قطب جنوبی ماه بسازد.
منبع:

1401/10/22
14:25:58
5.0 / 5
104
تگهای خبر: آزمایش , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک