URLکشف بقایای فضاپیمای ناسا در اعماق اقیانوس بعد از 37 سال

کشف بقایای فضاپیمای ناسا در اعماق اقیانوس بعد از 37 سال

به گزارش کوتاه کننده لینک، به تازگی یک تیم از شبکه تلویزیونی تاریخ (The History Channel) آمریکا در اقیانوس در جستجوی یک هواپیمای سرنگون شده در جنگ جهانی دوم بودند که قطعات شاتل فضایی چلنجر ناسا را ​​پیدا کردند.


به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از ایسنا، یکی از بزرگ ترین قطعات شاتل فضایی چلنجر ناسا در کف اقیانوس بوسیله ی یک تیم مستند تلویزیونی که در جستجوی هواپیمای سرنگون شده جنگ جهانی دوم بودند، کشف شد. بخش بزرگی از شاتل فضایی تخریب شده چلنجر در شن و ماسه پایین اقیانوس اطلس مدفون شده بود.
ماموریت اس تی اس-۵۱-ال، بیست و پنجمین مأموریت فضاپیمای چلنجر متعلق به ناسا بود که در ۲۸ ژانویه ۱۹۸۶ از مجتمع پرتاب ۳۹ پایگاه فضایی کندی در فلوریدا پرتاب شد. در این مأموریت برای نخستین بار در تاریخ مأموریت های شاتل های فضایی، یکی از خدمه یعنی "کریستا مک اولیف" غیرنظامی و یک معلم مدرسه بود. این مأموریت با انفجار شاتل چلنجر در ثانیه هفتادوسوم بعد از پرتاب، به فاجعه ای مبدل شد که منجر به کشته شدن تمام سرنشین های آن شد. کمیته راجرز علت این فاجعه را خرابی یکی از واشرهای درزگیری در یکی از موشک های پیشران جامد دانستند. هفت خدمه این حادثه "الیسون انیزوکا"، "کریستا مک اولیف"، "گریگوری جارویس"، "جودیت رزنیک"، "مایکل جان اسمیت"، "دیک اسکوبی" و "رونالد مک نر" بودند.
اکنون بخش بزرگی از شاتل فضایی تخریب شده چلنجر، بیشتر از سه دهه بعد از فاجعه ای که منجر به کشته شدن یک معلم مدرسه و ۶ نفر دیگر شد، در شن و ماسه کف اقیانوس اطلس پیدا شده است. مرکز فضایی کندی ناسا این کشف را پنجشنبه اعلام نمود.
سرنشینان چلنجر

1401/08/21
09:45:58
5.0 / 5
146
تگهای خبر: شبكه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک