URLفالکون هوی بعد از 3 سال روشن شد

فالکون هوی بعد از 3 سال روشن شد

به گزارش کوتاه کننده لینک، شرکت اسپیس ایکس قدرتمندترین موشک عملیاتی جهان معروف به فالکون هوی(Falcon Heavy) را قبل از پرتاب مجدد آن در تاریخ اول نوامبر بعد از 3 سال آزمایش کرد و روز گذشته (27 اکتبر) آزمایش آتش ثابت خویش را انجام داد.به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، موشک بزرگ "فالکون هوی" متعلق به شرکت اسپیس ایکس برای نخستین بار در بیش از سه سال اخیر روشن شد.

اسپیس ایکس عصر پنجشنبه ۲۷ اکتبر بوسیله توییتر اعلام نمود که فالکون هوی آزمایش "آتش ثابت" خودرا روی سکوی ۳۹A در مرکز فضایی کِنِدی ناسا در فلوریدا به انجام رسانده است.

انجام آزمایش های آتش ثابت که در آن موتورهای مرحله اول یک موشک برای مدت کوتاهی مشتعل می شوند، در صورتیکه وسیله نقلیه روی زمین باقی می ماند و به هوا بلند نمی گردد، یک آزمایش معمول پیش از پرتاب است.

اسپیس ایکس در توییت خود اعلام نموده است که تکمیل این نقطه عطف، فالکون هوی را در راه پرتاب ماموریت USSF-۴۴ برای نیروی فضایی ایالات متحده در روز سه شنبه ۱ نوامبر (۱۰ آبان) نگه می دارد.

ماموریت USSF-۴۴ چهارمین پرتاب فالکون هوی و نخستین پرتاب آن از ژوئن ۲۰۱۹ تا حالا خواهد بود. این موشک بزرگ در این ماموریت، دو ماهواره را برای نیروی فضایی آمریکا به فضا حمل خواهدنمود که اطلاعات زیادی در مورد آنها یا اهدافشان فاش نشده است.

ژنرال استفان پردی، افسر اجرائی برنامه نیروی فضایی آمریکا برای دسترسی مطمئن به فضا اظهار داشت: این پرتاب حاصل سال ها تلاش یک تیم اختصاصی متشکل از افراد متمرکز بر ماموریت از سراسر نیروی فضایی ایالات متحده و اسپیس ایکس است. فالکون هوی یک عنصر مهم از قابلیت کلی پرتابی ما است و ما بسیار هیجان زده هستیم که برای این پرتاب آماده هستیم.

گفتنی است که پنجشنبه روز شلوغی برای اسپیس ایکس بود، چونکه این شرکت علاوه بر آزمایش آتش ثابت فالکون هوی، ۵۳ ماهواره اینترنتی استارلینک خودرا نیز با بهره گیری از یکی از موشک های "فالکون ۹" به مدار زمین پرتاب کرد.

پرتاب ماهواره های استارلینک که شامل فرود مرحله نخست موشک "فالکون ۹" در یک قایق بدون سرنشین در دریا بود، از پایگاه نیروی فضایی وندنبرگ در کالیفرنیا به پرواز درآمد. این چهل و نهمین ماموریت مداری اسپیس ایکس در سال ۲۰۲۲ بود.

منبع:

1401/08/06
13:57:26
5.0 / 5
373
تگهای خبر: آزمایش , اینترنت , شركت , لینك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک