URLنتایج یك مطالعه نشان داد:

نیمی از والدین از مضرات نمایشگرها برای چشم کودکان بی خبر هستند

نیمی از والدین از مضرات نمایشگرها برای چشم کودکان بی خبر هستند

به گزارش کوتاه کننده لینک محققان دانشگاه ˮمیشیگانˮ در مطالعه اخیرشان بر مبنای داده های یک نظرسنجی جدید اعلام کردند، نیمی از والدین نسبت به این که تا چه حد تماشای صفحه نمایش می تواند به بینایی فرزندانشان صدمه برساند، بی خبر هستند.


به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از ایسنا و به نقل از اس اف، محققان دانشگاه میشیگان اعلام کردند والدین نباید اقدامات ساده ای مانند استفاده از عینک های مسدود کننده نور آبی و وادار کردن فرزندانشان به بازی بیشتر در فضای باز برای حفاظت از بینایی کودکان را نادیده بگیرند. تحقیقات نشان می دهد گذراندن ساعتهای طولانی برای کار با گوشیهای هوشمند، تبلت ها و سایر دستگاههای دیجیتال و زمان کمتری در خارج از منزل برای کودکان مضر است.
"سارا کلارک"(Sarah Clark) مدیر این نظرسنجی اظهار داشت: خیلی از والدین امکان دارد از مشکلات سلامتی کوتاه مدت و بلندمدت در رابطه با گذراندن زمان بیش از اندازه کودکان با صفحه نمایش و تأثیر آن بر چشم های کودکان آگاه نباشند. یافته های ما نشان داده است که بعضی از والدین امکان دارد تصور نادرستی از فعالیتهایی که بر سلامت چشم و بینایی فرزندشان تاثیر می گذارد، داشته باشند و ندانند چگونه این خطرات را به حداقل برسانند.

شیوع بیماری همه گیر کرونا بدترین عامل برای بینایی بوده است


تحقیقات نشان می دهد در طول همه گیری، میلیونها دانش آموز مجبور شدند به یادگیری از راه دور روی بیاورند و بنا بر این زمان استفاده از صفحه نمایش در بین دانش آموزان در بین تمام گروههای سنی بالا رفته است. بنظر می رسد این پدیده همینطور سبب افزایش بدتر شدن وضعیت بینایی کودکان شده است.
چشم پزشکان نسبت به همه گیری نزدیک بینی در سرتاسر جهان اخطار داده اند. این امر می تواند به مشکلات چشمی جدی تری در آینده منجر شود. این وضعیت در کودکان طی ۳۰ سال قبل به صورت قابل ملاحظه ای بالا رفته است. تحقیقات نشان می دهد که گذراندن زمان بیشتر در فضای باز از ضعف بینایی محافظت می کند.
کلارک اضافه کرد: والدین باید بگذراند کودکان حداقل یک تا دو ساعت در روز، وقت خویش را در فضای باز بگذرانند چونکه قرار گرفتن در معرض نور طبیعی به رشد چشم کمک می نماید. والدین باید قوانین خانواده(family rules) را اجرا کنند تا اطمینان حاصل شود که کودکان در طول روز یک دوره زمانی طولانی را بدون خیره شدن به نمایشگر سپری خواهند کرد. این بخصوص در طول ماه های فصل تابستان که کودکان مدرسه نمی روند بسیار اهمیت دارد.
برخی تحقیقات همینطور خیره شدن به دستگاههای دیجیتال از نزدیک مانند خواندن یا استفاده از تبلت را هم با نزدیک بینی مرتبط می دانند.
دکتر "اولیویا کیلین"(Olivia Killeen) از دیگر محققان این مطالعه اظهار داشت: بهتر است در مورد خطرات نزدیک بینی برای کودکان بیشتر فکر نماییم، چونکه کودکان مبتلا به این مشکل اغلب به مرور مشکل شان بدتر می شود. سن شروع نزدیک بینی، مهم ترین عامل پیشبینی کننده نزدیک بینی شدید در مراحل بعدی زندگی است.
محققان دریافتند از هر پنچ والد تنها دو والد برای کودکان خود از عینک محافظ استفاده می نمایند. عینک های محافظ صدمه اشعه فرا بنفش را کم می کنند، که این هم می تواند به کاهش بروز مشکلات چشمی در سنین بالاتر کمک نماید.
کلارک در ادامه اضافه کرد: در حالیکه والدین نسبت به پوست فرزندانشان حساس اند و می گویند آنها باید کرم ضد آفتاب استفاده کنند اما امکان دارد به حفاظت از چشمان آنها در مقابل آفتاب فکر نکنند. بعضی از والدین امکان دارد هنوز از سفارش های نسل های گذشته در مورد حفاظت از چشم های کودکان پیروی کنند اما باید گفت مطالعه در نور ضعیف یا نشستن در فاصله ای نزدیک به تلویزیون می تواند سبب خستگی یا فشار به چشم شود، اما هیچ صدمه دائمی یا مشکلات چشمی طولانی مدت ایجاد نمی کند.
کارشناسان سفارش می کنند که کودکان حداقل یک ساعت پیش از خواب نباید از ابزارهای دیجیتال دارای نور آبی استفاده کنند.
کلارک در انتها اظهار داشت: کودکان باید حداقل هر دو سال یک مرتبه آزمایش بینایی انجام دهند تا مطمئن شوند که چشم های آنها سالم هستند. مهم می باشد که مشکلات بینایی را در اسرع وقت شناسایی و درمان کنید، چونکه مشکلات تشخیص داده نشده می تواند به بیماری های جدی چشمی در آینده همچون از دست دادن دائمی بینایی منجر شود.1401/04/29
12:33:33
5.0 / 5
395
تگهای خبر: آزمایش , ابزار , بازی , تبلت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک