URLاولین پرواز تاکسی هوایی با ظرفیت چهار سرنشین

اولین پرواز تاکسی هوایی با ظرفیت چهار سرنشین

به گزارش کوتاه کننده لینک شرکت ˮولوکوپترˮ اعلام نمود که اولین پرواز تاکسی هوایی خویش را در ماه گذشته انجام داده است.


به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از ایسنا و به نقل از دراون دی جی، شرکت آلمانی "ولوکوپتر" (Volocopter) که در زمینه تولید "هواپیمای برقی عمودپرواز" (eVTOL) فعالیت دارد، در زمینه توسعه انواع جدیدی از هواپیما گام برداشته و می خواهد این ایده را به مرحله اجرا برساند. این بدان معناست که شرکت ولوکوپتر، اولین پروازهای وسیله نقلیه خود معروف به "ولوکانکت" (VoloConnect) را همزمان با آماده کردن تاکسی هوایی "ولوسیتی" (VoloCity) برای گرفتن گواهینامه تکمیل کرده است.
شرکت ولوکوپتر اعلام نمود که اولین پرواز ولوکانکت را در ماه می انجام داده و تاکسی هوایی خویش را هم آزمایش کرده است. این شرکت به علل گوناگونی این توسعه را قابل توجه می داند؛ همچون اینکه با تنوع بخشیدن به ظرفیت ها و محدوده وسایل نقلیه خود، ارزش بازار بالقوه خویش را افزایش داده و آنرا به ۲۹۰ میلیارد دلار رسانده است.
ولوکوپتر اظهار داشت که این نقطه عطف، آنرا به اولین شرکت نسل بعدی عرضه دهنده تاکسی هوایی تبدیل می کند که دو نمونه اولیه کاملا متفاوت را عرضه کرده است.
در حالیکه ولوسیتی با ظرفیت دو سرنشین، با حداکثر برد ۳۵ کیلومتر و حداکثر سرعت ۱۱۰ کیلومتر در ساعت، جهت استفاده از تاکسی هوایی شهری در نظر گرفته شده است، ولوکانکت با ظرفیت چهار سرنشین می تواند افراد را بین شهرهایی با فاصله ۱۰۰ کیلومتری و با حداکثر سرعت ۲۵۰ کیلومتر در ساعت جابه جا کند. به قول شرکت ولوکوپتر، این یک موهبت برای مسافران تجاری و مسافرانی است که بین مراکز شهرهایی مانند لس آنجلس و مناطق اطراف آن سفر می کنند. این مسیرها هم اکنون معمولاً با خودرو و در بزرگراه هایی که به صورت مکرر مسدود هستند، طی می شوند.
با افزودن محصولات ولوکوپتر به این ترکیب، بزودی چاره ای برای مرتفع ساختن این مشکلات عرضه خواهد شد. انتظار می رود که تاکسی های هوایی ولوسیتی در سال ۲۰۲۴ آماده شوند و عملیات مسافربری ولوکانکت هم دو سال پس از آن صورت بگیرد.
"فلوریان رویتر" (Florian Reuter)، مدیرعامل اجرایی ولوکوپتر اظهار داشت: داشتن یک خانواده کامل از هواپیماهای الکتریکی در مرحله آزمایش پرواز، یک شاهکار پیشگامانه است. پیشگامی ولوکوپتر در این صنعت، به خاطر اعلام برنامه ها و سپس عرضه آنها به صورت پروازهای آزمایشی عمومی است. پلت فرم فناوری ما، پایه و اساس خانواده هواپیماهای ما است و ثابت کرده که می تواند نتایج را با سرعت خیره کننده ای عرضه نماید. ولوکوپتر این طرح های نوآورانه را از روی زمین، به آسمان و سپس به شهرهای سراسر جهان می برد.
اخبار در ارتباط با اولین پروازهای ولوکانکت هم غافلگیرکننده بود چونکه ولوکوپتر تنها ۱۷ ماه پیش، کار آماده سازی تاکسی هوایی با برد طولانی را شروع کرد. این شرکت، آزمایش های خویش را در ماههای آینده افزایش خواهد داد.
"سباستین مورس" (Sebastian Mores)، مهندس ارشد پروژه ولوکانکت اظهار داشت: این یک لحظه خارق العاده برای ما است. دیدن ولوکانکت که به سمت آسمان اوج می گیرد، دستیابی به یکی از نقاط عطف کلیدی ما به حساب می آید و توانایی های ما را در مدت زمان کوتاهی و مطابق با راهبرد کلی شرکت برای هواپیماهای سرنشین دار و بدون سرنشین نشان داده است. علاوه بر این، فناوری های جدیدی آزمایش خواهند شد که به تدریج و همزمان با توسعه کلی برنامه اجرا می شوند.1401/03/20
14:39:51
5.0 / 5
382
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک