URLطبقه بندی محصولات کشاورزی با پردازش تصویر میسر شد

طبقه بندی محصولات کشاورزی با پردازش تصویر میسر شد

کوتاه کننده لینک: پژوهشگران یک شرکت دانش بنیان موفق به بومی سازی تجهیزات دسته بندی محصولات کشاورزی با بهره گیری از فناوری پردازش تصویر شدند.به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، یکی از دغدغه های تولیدکنندگان و عرضه کنندگان محصولات کشاورزی، طبقه بندی محصولات خود برمبنای کیفیت برای استفاده در کاربردهای مختلف است.
محصولات زراعی بعد از برداشت از مزرعه و پیش از ارائه به بازار، نیازمند بررسی های متنوعی از جنبه های شکل، اندازه، تشخیص رنگ، نقص ظاهری، لطمه دیدگی و پوکی، لکه، کرم خوردگی، تشخیص معیارهای زیستی، جداسازی مواد خارجی مانند پوست، سنگ و سایر موارد هستند که این موارد در خیلی از نقاط کشور توسط نیروی انسانی صورت می گیرد.
طبیعی است که انجام این طبقه بندی توسط انسان، با خطا و سرعت کمی همراه خواهد بود. بنا بر همین لزوم، پژوهشگران کشورمان موفق به ساخت دستگاه سورتینگی شده اند که با بهره گیری از فناوری پردازش تصویر و هوش مصنوعی، طبقه بندی محصولات کشاورزی را با خطای خیلی کم و در کسری از ثانیه انجام می دهد.
این کارکرد سبب شده تا پروسه تشخیص ابعاد محصول، در کمترین زمان ممکن و در مقیاسی فراتر از جشم انسان رقم بخورد.
این دستگاه قادر می باشد محصولات مختلف کشاورزی را در درجه های مختلف صادراتی باکیفیت های متفاوت طبقه بندی کند. عمده مشتریان این محصول، صادرکنندگان و افرادی هستند که برای کیفیت، اهمیت به سزایی قائل هستند.
همچنین، قیمت دستگاه تولیدی این شرکت، در حدود یک سوم مشابه خارجی است که از نظر جلوگیری از ارزبری، بسیار حائز اهمیت می باشد. این دستگاه که برای جلوگیری از خام فروشی تولید شده است، اولین محصول ایران ساخت این حوزه بشمار می رود.


منبع:

1401/03/07
22:49:13
5.0 / 5
367
تگهای خبر: تولید , شركت , فناوری , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک