URLبا موشك فالكون ۹؛

محموله جدید ماهواره های اینترنتی اسپیس ایکس به فضا رفت

محموله جدید ماهواره های اینترنتی اسپیس ایکس به فضا رفت

کوتاه کننده لینک: یک موشک فالکون 9 متعلق به شرکت اسپیس ایکس محموله ای دیگر از ماهواره های اینترنتی استارلینک را به مدار زمین برد.


دریافت 24 MB به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از اسپیس، این موشک همراه ۵۳ ماهواره استارلینک از مقر فضایی کیپ کاناورال فلوریدا به فضا پرتاب شد. حدود ۸.۵ دقیقه بعد از این عملیات، قسمت نخست موشک به زمین بازگشت و روی پهپاد کشتی اسپیس ایکس در اقیانوس آتلانتیک فرود آمد. از طرف دیگر قسمت بالایی موشک فالکون۹ همراه ماهواره های اینترنتی به مسیر خود در مدار زمین ادامه داد و آنها را به مکان تعیین شده رساند. اسپیس ایکس تا حالا حدود ۲۴۰۰ ماهواره استارلینک به مدار زمین فرستاده است. در این اواخر نیز تعداد ماموریت های ارسال ماهواره این شرکت بالا رفته، به طوریکه طبق آمار از ۱۷ عملیات پرتاب این شرکت امسال ۱۰ مورد به ارسال ماهواره های اینترنتی به فضا اختصاص داشته است.
بنظر می رسد ابر خوشه ماهواره ای استارلینک احتمالاً وسیع تر نیز شود. اسناد نشان می دهند نسل جدید این شبکه احتمالاً شامل ۲۰ هزارماهواره خواهد بود. در کنار این موارد باید اشاره نمود، این ششمین پرتاب و فرود قسمت اول این موشک است. بوستر مذکور قبل از این به پرتاب دو ماهواره جی پی اس، یک محموله ماهواره استارلینک دیگر و ۲ عملیات ارسال فضانوردان به فضا برای بخش خصوصی به کار رفته است. دو ماموریت ارسال فضانوردان شامل پرواز Inspiration۴ به مدار زمین در سپتامبر ۲۰۲۱ میلادی و Ax-۱ است.


منبع:

1401/02/10
12:41:07
5.0 / 5
946
تگهای خبر: اینترنت , شبكه , شركت , لینك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک